Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

ZDALNA SZKOŁA. Nasze samorządy w projekcie. Będą laptopy dla dzieci

  • Napisane przez  DSI
Obraz Gerd Altmann z Pixabay Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Gminy Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski  oraz powiat drawski otrzymają dofinansowanie na zakup komputerów.

Od 1 kwietnia gminy oraz powiaty wskazane w dokumentacji konkursowej mogą wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Ogłoszenia wyników są publikowane sukcesywne i wiemy już, że cztery z naszych samorządów wywalczyły dodatkowe środki.

  • Gmina Czaplinek otrzyma: 68 757 zł
  • Gmina Drawsko Pomorskie otrzyma: 69 999,66 zł
  • Gmina Kalisz Pomorski: 59 400 zł
  • Powiat Drawski otrzyma: 79 999,92 zł

Dla przykładu gmina Drawsko Pomorskie otrzymała dofinansowanie na zakup 27 komputerów typu laptop w konkursie pn. „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach ZDALNA SZKOŁA”. Zakupione komputery zostaną przekazane pięciu szkołom dla których organem prowadzącym jest gmina Drawsko Pomorskie z przeznaczeniem do nauki i pracy zdalnej dla uczniów i nauczycieli. Wniosek został sporządzony w oparciu o zapotrzebowanie szkół na  sprzęt z uwzględnieniem czynników ekonomicznych danej placówki oraz uczniów i nauczycieli. Uwzględniono także możliwość korzystania ze sprzętu przez większą liczbę uczniów (rodziny wielodzietne) i rodziny nauczycieli (nauczyciele z dziećmi szkolnymi). Planuje się, iż dostawa sprzętu nastąpi na początku maja 2020 roku.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej