24 miejsca dla kajaków w centrum Drawska i nabrzeże, którego mieszkańcy nie będą się wstydzić. Właśnie ruszył przetarg

  • Napisane przez  DSI
24 miejsca dla kajaków w centrum Drawska i nabrzeże, którego mieszkańcy nie będą się wstydzić. Właśnie ruszył przetarg

Już od wczoraj można stanąć do przetargu na wykonanie prac związanych z remontem nabrzeża przy ul. Piłsudskiego. Na nabrzeżu mają zostać zainstalowane miejsca cumowania kajaków.

Drawsko Pomorskie uczestniczy w projekcie "Papieski Szlak Kajakowy Drawy i Korytnicy szansą na rozwój regionu”, którego liderem jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Wokół Drawy”.

W ramach swojej części, która jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 gmina zrealizuje kompleksowy remont nabrzeża przy ul. Piłsudskiego w Drawsku Pomorskim

24 miejsca dla kajaków w centrum Drawska i nabrzeże którego mieszkańcy nie będą się wstydzić. Właśnie ruszył przetarg

Inwestycja ma być realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj, a wykonawcy mają czas do składania ofert do 28 kwietnia 2020 roku.

24 miejsca dla kajaków

Zostaną rozebrane istniejące krawężniki i chodniki. Wykonawca zdemontuje stare stalowe balustrady schodowe.

Po pracach przygotowawczych wykonane zostanie profilowanie nabrzeża oraz nowe ciągi piesze górny i dolny. Dolny ze specjalnej podbudowy betonowej a na górze z kostki brukowej.

Na koniec ponownie zostaną zainstalowane balustrady i schody prefabrykowane. Na dolnych prefabrykatach w kształcie litery L zainstalowanych zostanie 24 knag stalowych oraz odbojnica gumowa nabrzeża chroniąca kajaki przed porysowaniem i uszkodzeniem. Ustawione zostaną także 4 ławki.

W związku z tym zadaniem 6 sierpnia 2019 w Szczecinie Zastępca Burmistrza Drawska Pomorskiego Ireneusz Kabat wspólnie z samorządowcami z regionu oraz członkami Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego wziął udział w podpisaniu umowy na dofinansowanie modernizacji Papieskiego Szlaku Kajakowego na rzece Drawie i Korytnicy.

24 miejsca dla kajaków w centrum Drawska i nabrzeże którego mieszkańcy nie będą się wstydzić. Właśnie ruszył przetarg

Także w innych gminach nastąpią prace - Złocieniec postawił na zagospodarowanie terenu przy szlaku kajakowym, gdzie zaplanowano m.in. odnowienie pomostów i slipów, budowę placu zabaw, ścieżki edukacyjnej i ciągu pieszo-rowerowego. Czaplinek chce odbudować pomost WOPR-u nad jeziorem Drawsko wraz ze slipami, toaletami i przyłączami kanalizacyjno-wodnymi, a w Ośrodku Sportów Wodnych przybędzie falochron oraz altana na wodzie. W gminie Drawno, otoczenie jeziora Adamowo wzbogaci się np. o pomost do wodowania kajaków i małą architekturę. Sporo prac przewidziano również w gminie Mirosławiec przy jeziorze Kosiakowo, gdzie powstanie zaplecze plaży, nowe wiaty, parking, dwa boiska, plac zabaw, miejsce na ognisko, a nawet dwa pola namiotowe ze stanowiskami postojowymi. Z kolei LOT ‘Wokół Drawy” zajmie się budową pomostów kajakowych nad jeziorem Stare Drawsko koło Czaplinka, Rościnie, Bogdance czy Jaźwinach niedaleko Drawna, a także w gminie Mirosławiec przy Młynie 1 i 2 na Korytnicy.

24 miejsca dla kajaków w centrum Drawska i nabrzeże którego mieszkańcy nie będą się wstydzić. Właśnie ruszył przetarg

Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 9 mln zł. Dużą ich część pokryje unijna dotacja z Programu Regionalnego. To ponad 7 mln zł. Zadanie wpisuje się w założenia 4 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Naturalne otoczenia człowieka”.

Projekt, w którym biorą udział nasze gminy jest promowany przez  Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto