Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Tropem Wilczym: III Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

  • Napisane przez  Sebastian Kuropatnicki
Tropem Wilczym: III Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca 2020 r.  mieszkańcy Złocieńca  oddali należny hołd „Żołnierzom Wyklętym”. Obchody święta rozpoczęły się o godz. 12:00 pod „Pomnikiem Ofiar Bolszewizmu i Faszyzmu” przy placu 3 Maja. Po wysłuchaniu Hymnu Polski, uczniowie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych Zespołu Szkół im. Władysława Andersa w Złocieńcu (przygotowani przez Panią Ewę Kilian) przedstawili historię Żołnierzy Wyklętych. Następnie przedstawiciele delegacji złożyli kwiaty pod pomnikiem.

O godz. 15:00 rozpoczął się  III Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" - Tropem Wilczym gromadzący co roku większą liczbę uczestników, w tym roku było to 320 osób. Trasa biegu wynosiła 1963m. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Na pierwsze zapisane 30 osób czekały koszulki z wizerunkami  „Żołnierzy Wyklętych”, a kolejne 30 osób otrzymało okolicznościowe medale.  Serdecznie dziękujemy żołnierzom z 2 Brygady Zmechanizowanej za pomoc w organizacji biegu. A wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za udział.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej