Ferie na obozie językowym EuroWeek

  • Napisane przez  Magdalena Łojek
Ferie na obozie językowym EuroWeek

Pierwszy tydzień ferii zimowych od 9 do 16 lutego 2020r. kaliscy licealiści i uczniowie technikum informatycznego spędzili podnosząc kompetencje językowe i społeczne, ucząc się i bawiąc na obozie językowym „EuroWeek – szkoła liderów” w Długopolu Zdrój.

Już po raz trzeci w Kotlinę Kłodzką pojechało trzynaścioro uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczycielek – Magdaleny Łojek, Zyty Bogacz i Danuty Stempień.

Obóz EuroWeek to spotkanie, integracja dzieci i młodzieży w różnym wieku, od szkoły podstawowej po liceum.  To zajęcia z wolontariuszami z całego świata, m.in. z Indonezji, Wietnamu, Meksyku i Kolumbii. To mnóstwo aktywności, praca w grupach, nauka, kształtowanie umiejętności językowych przeplecione tańcami i karaoke.

Uczniowie mieli możliwość odbycia szkoleń z zakresu leadership (przewodzenia), pracy i motywacji w grupie, prowadzenia negocjacji, autoprezentacji, debaty, roli w grupie, szoku kulturowego oraz dyskusji w grupie. Dodatkowo każdy zainteresowany miał okazję uczestniczyć w wielu ciekawych prezentacjach przedstawiających kraje pochodzenia wolontariuszy. Dzięki temu bliżej poznali ich tradycję, historię i podstawowe zwroty grzecznościowe, co wyczuliło młodzież na tolerancję i szacunek dla inności. Wszystkie warsztaty i prezentacje prowadzone były w języku angielskim, co niewątpliwie pozwoliło podnieść sprawności językową. Poza intensywną pracą na zajęciach, mogli też pozwolić sobie na chwilę oddechu.

Uwieńczeniem kilkudniowego szkolenia było wręczenie uczestnikom certyfikatów, a następnie wspólna ewaluacja warsztatów. Dla niektórych z nas był to trzeci udział w tym projekcie, jednak, sądząc po pełnych entuzjazmu reakcjach uczestników, z pewnością nie ostatni.

Dziękujemy Radzie Rodziców z ZSP w Kaliszu Pomorskim za dofinansowanie wyjazdu na obóz językowy.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto