„Nie tylko bibliotekarz...” i „Wkręcenie w czytanie” - dwa nowe projekty drawskiego ośrodka kultury - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał na nie 73 tys. zł.

  • Napisał 
„Nie tylko bibliotekarz...” i „Wkręcenie w czytanie”  - dwa nowe projekty drawskiego ośrodka kultury - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał na nie 73 tys. zł.

Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim może pochwalić się kolejnymi projektami, na które pozyskał zewnętrzne środki. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego właśnie przyznał dotacje w ramach programu „Partnerstwo dla książki” 2020. Są tam dwa bardzo ciekawe projekty z Drawska Pomorskiego.

Strategiczne cele programu to zarówno poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formatach, jak i wzmocnienie kulturotwórczej roli księgarń i bibliotek.
W ramach tego programu drawska samorządowa instytucja kultury uzyskała dofinansowanie ze środków MKiDN do dwóch swoich projektów. Projekty będą realizowane wspólnie z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną im Stefana Żeromskiego w Drawsku Pomorskim.

Wkręcenie w czytanie

Pierwszy z projektów „Wkręcenie w czytanie” uzyskał dofinansowanie w wysokości 38 tysięcy złotych.

Obejmuje on przeprowadzenie przez bibliotekę kilku bardzo ciekawych projektów z udziałem ekspertów, pisarzy, czytelników i ich rodziców, które są odpowiedzią na potrzeby społeczne, sprzyjają popularyzacji czytelnictwa i aktywizują społeczność lokalną. Biblioteka zorganizuje m.in: spotkania z pisarzami, warsztaty artystyczne, konkursy i akcje czytelnicze, wystawę, happening. Powstaną też gry na smartfony w oparciu o wybrane przez młodzież książki. Realizacja celów zadania umożliwi wzrost atrakcyjności biblioteki jako lokalnego centrum kultury i edukacji, wzrost czytelnictwa, znaczenia książki w procesie wychowania i edukacji, wykorzystania i tworzenia zasobów bibliotecznych oraz wzrost liczby odwiedzających bibliotekę.
Do udziału w projekcie zostaną zaproszone wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola z terenu gminy Drawsko Pomorskie.

„Nie tylko bibliotekarz...” i „Wkręcenie w czytanie”  - dwa nowe projekty drawskiego ośrodka kultury - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał na nie 73 tys. zł.

Nie tylko bibliotekarz...

Drugi z projektów „Nie tylko bibliotekarz...” uzyskał dofinansowanie w wysokości 35 tysięcy złotych.

Obejmuje on organizację szkoleń i kursów dla wszystkich bibliotekarzy z terenu powiatu drawskiego (31 osób), które umożliwią im uzyskanie nowych umiejętności i kompetencji, a w konsekwencji podniesienie standardów usług oferowanych użytkownikom bibliotek gminnych. Szkolenia i kursy poprowadzą doświadczeni trenerzy, a organizacyjnie drawska biblioteka powiatowa, która przeznaczy na ten cel także część dotacji powiatu drawskiego na realizację zadań powiatowych przez MiPBP. Pozwoli to na to, aby każdy z bibliotekarzy mógł wziąć udział w wielotematycznych warsztatach i kursach, a dzięki temu cała kadra gminnych bibliotek będzie mogła wspólnie i skutecznie działać w celu dostosowania swoich usług do zmieniających się potrzeb czytelników, w tym czytelników młodych.

Do udziału w projekcie, oprócz drawskich bibliotekarzy, zostaną zaproszeni wszyscy bibliotekarze z Czaplinka, Kalisza Pomorskiego, Wierzchowa, Złocieńca. Na uczestnictwo bibliotekarzy w szkoleniach uzyskano również zgodę lokalnych władz samorządowych.

„Nie tylko bibliotekarz...” i „Wkręcenie w czytanie”  - dwa nowe projekty drawskiego ośrodka kultury - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał na nie 73 tys. zł.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto