Siłacze walczyli w Szczecinku

  • Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz
Siłacze walczyli w Szczecinku

22 lutego w Szczecinku odbył się I Puchar Szczecinka w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu. Od godzin porannych na pomoście rywalizowali zawodnicy specjalizujący się w wyciskaniu sztangi leżąc.

W tej konkurencji Stowarzyszenie Sportów Siłowych Rufian Jankowo reprezentował jeden zawodnik Leszek Pasieka, który rywalizował w kategorii wagowej do 105 kg. Po bardzo wyrównanej walce Leszek uplasował się na trzecim miejscu z wyciśniętym ciężarem 182,5 kg. Wynik ten dał dodatkowo drugie miejsce w kategorii Open weteran plus 50 lat. 

 

Pod wieczór około godz. 20.00 rozpoczęła się konkurencja w martwym ciągu, rywalizacja zakończyła się dopiero  o godz. 2.00. Pomimo nietypowej pory zawodów oraz gigantycznego przemęczenia zawodnicy Stowarzyszenia Spotów Siłowych Rufian Jankowo w osobach (Mateusz Rufkiewicz, Mariusz Rufkiewicz, Jacek Tyma, Mateusz Tyma, Przemysław Kaźmierczak i Bartosz Warniło) zaliczyli bardzo udany występ.  Po zliczeniu punktów pięciu zawodników Stowarzyszenie Sportów Siłowych Rufian Jankowo drużynowo wygrało konkurencję w martwym ciągu a nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest darmowy udział w Pucharze Polski, który odbędzie się w czerwcu w Szczecinku.

Indywidualne wyniki zawodników S.S.S. Rufian Jankowo :

  • - MATEUSZ TYMA - kategoria do 75 kg - VIII miejsce z wynikiem 160 kg oraz
  • - MATEUSZ RUFKIEWICZ - kategoria do 95 kg - I miejsce z wynikiem 265 kg oraz II miejsce w Open senior
  • - PRZEMYSŁAW KAŹMIERCZAK - kategoria do 95 kg - V miejsce z wynikiem 242,5 kg
  • - MARIUSZ RUFKIEWICZ - kategoria do 105 kg - III miejsce z wynikiem 265 kg oraz II miejsce w Open weteran plus 50 lat
  • - BARTOSZ WARNIŁO - kategoria do 105 kg - V miejsce z wynikiem 235 kg
  • - JACEK TYMA - kategoria do 105 kg - VIII miejsce z wynikiem 200 kg (rekord życiowy) oraz III miejsce w kat. służb mundurowych 

Wyjazd członków S.S.S. Rufian Jankowo na zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu Gminy Drawsko Pom. zadania w zakresie tworzenia warunków, w tym rozwoju sportu w Gminie Drawsko Pom w roku 2020 oraz  pomocy finansowej uzyskanej od pana Edmunda Olesińskiego, za co zawodnicy serdecznie dziękują.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej