„Moja Tunezja” – spotkanie z autorką książki Barbarą Arsoba-Haddaji

  • Napisane przez  Marcin Kolobius
Fot. Marcin Kolobius Fot. Marcin Kolobius

Tunezja to słońce i muzyka - tak rozpoczęła swój wieczór Autorka, Barbara Arsoba-Haddaji w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim 14 lutego.

Na początku spotkania także głos zajęła Małgorzata Dziadek dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim i wręczyła Autorce piękny bukiet purpurowych róż z serduszkiem. Za panią dyrektor kwiaty wręczali przybyli, zaproszeni goście, wśród których był Janusz Garbacz Burmistrz Kalisza Pomorskiego, przyjaciele i znajomi Autorki.


Książka "Moja Tunezja" ma charakter dokumentalny, przybliża Tunezję, uwiecznioną na fotografiach i opisach w latach 2006-2010. Autorka zarówno     w książce jak i na spotkaniu opowiadała o tradycjach i zwyczajach, o smakach tego ciepłego, słonecznego, ukochanego kraju. Żartowała, że ilekroć powraca z Tunezji do Polski, już snuje rozważania o kolejnej wycieczce. Tak lubi tam bywać. Ale też tam pozostawia, ilekroć Tunezję opuszcza, swoją rodzinę - małżonka, teściową. Wspominała, że mieszkańcy Tunezji są zawsze uśmiechnięci, roztańczeni i rozśpiewani. Bogata kultura, urozmaicony krajobraz ukierunkowanego na turystykę kraju, miejsca, warte obejrzenia, historia, którą warto poznać, były tematem prelekcji w kaliskim pałacu. Prelekcji, która choć spontaniczna, to jednak płynąca z serca, z miłości, tęsknoty do Tunezji.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto