Odkrywanie Historii Ukrytej w Ziemi – projekt, który będzie realizowany na naszym terenie

  • Napisane przez  Mariusz Kapczuk
Odkrywanie Historii Ukrytej w Ziemi – projekt, który będzie realizowany na naszym terenie

29 stycznia w Drawsku Pomorskim, członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego TEMPELBURG z siedzibą w Czaplinku, uczestniczyli w podpisaniu umowy w ramach Programu ‘’SPOŁECZNIK’’ z przedstawicielami Koszalińskiej Agencji Rozwoju.
Umowa ta dotyczy dofinasowania projektu pod nazwą ‘’Odkrywanie Historii Ukrytej w Ziemi’’, który będzie realizowany przez członków stowarzyszenia na terenie gminy Czaplinek oraz powiatu drawskiego.
W realizację projektu, zaangażowane będą nie tylko osoby związane ze Stowarzyszeniem Historyczno-Kulturalnym „TEMPELBURG”, ale również grupy działające w różnych kółkach przy Czaplineckim Ośrodku Kultury , młodzież z Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu oraz ze szkół w naszym regionie.
Celem stowarzyszenia - poprzez przeprowadzane szkolenia, w tym eksplorację w terenie - jest zainteresowanie młodzieży historią regionu, jej poznawaniem i odkrywaniem. W przyszłości być może podobnie jak i u członków, przerodzi się ona w ich pasję dotyczącą poszukiwań.


Nie bez znaczenia też, w dobie gier komputerowych, wszechobecnego Internetu i ‘’siedzącego trybu życia’’, będzie aktywności uczestników na świeżym powietrzu. Tworzenie żywej lekcji historii, będzie motywacją dla uczestników do osobistego odnajdywania źródeł swojej przeszłości.
Projekt będzie realizowany w okresie trzech miesięcy od kwietnia do czerwca 2020 r.
Stowarzyszenie zaprasza do współpracy. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Społecznik

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto