Odbyło się szkolenie dla nauczycieli

  • Napisane przez  Wioleta Kubik
Odbyło się szkolenie dla nauczycieli

20 stycznia w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim odbyło się szkolenie dla nauczycieli dotyczące awansu zawodowego. W szkoleniu zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną uczestniczyło czterdziestu nauczycieli.

Szkolenie dla nauczycieli ze wszystkich szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu drawskiego prowadziła Anna Kiełb pracownik Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie - ekspert MEN ds. awansu zawodowego, wieloletni konsultant ds. rozwoju zawodowego nauczycieli  i pomiaru dydaktycznego z doświadczeniem przewodniczenia komisjom kwalifikacyjnym oraz pracy w komisjach jako ekspert i jako trener posiadający bogate doświadczenie z zakresu przepisów prawa dotyczącego awansu zawodowego oraz udziału w postępowaniu komisji  dla nauczycieli.
 
Na szkoleniu uczestnicy zapoznali się z przepisami prawa określającymi wymagania niezbędne do uzyskania stopnia awansu zawodowego oraz z innymi przepisy prawa niezbędnymi w pracy nauczyciela. Mogli zapoznać się z zasadami dobrze opracowanego i przemyślanego planu rozwoju zawodowego, sprawozdania oraz niezbędną dokumentacją potwierdzająca jego realizację gwarantującą uzyskanie kolejnego stopnia awansu zawodowego.
Dowiedzieli się, jak napisać sprawozdanie, opis i analizę wymagań oraz przygotować się do egzaminu i rozmowy kwalifikacyjnej.
 
Zainteresowanie szkoleniem było tak duże, że uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy i zaplanowano kolejny termin.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto