Ta wyprawa wiele dzieci nauczyła. Paczka dla zwierzaczka

  • Napisane przez  Małgorzata Kozłowska, Marta Ustianowska, Nina Walkowiak
Ta wyprawa wiele dzieci nauczyła. Paczka dla zwierzaczka

W ramach innowacji pedagogicznej pt. „W kalejdoskopie wrażeń i doświadczeń” uczniowie klasy V a oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim dniu 18.01.2020r.  pojechali do schroniska dla zwierząt SOS w Klępinie Białogardzkim, gdyż chcieli przekonać się na własne oczy jak wygląda takie miejsce. Po raz kolejny uczniowie szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć schronisko przekazując zebraną przez społeczność szkolną karmę, smakołyki, koce, poduszki, smycze, maskotki dla psów 

Po dotarciu na miejsce serdecznie przywitał darczyńców kierownik schroniska, któremu przekazano przywiezione dary.  

Kierownik opowiedział m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o pracy schroniska, panujących tam zasadach i wytycznych dotyczących oddania zwierzęcia pod opiekę schroniska jak i jego adopcji, a także o tym, jak należy witać się z psem i jakie są psie zwyczaje.

Swoją wizytę uczniowie rozpoczęli od zwiedzania terenu schroniska. Następnie wędrowali między psimi wybiegami i ich porzuconymi lokatorami, których widok bardzo poruszył dzieci. Posmutniały na ich widok i niejednemu zakręciła się łza w oku. Uczniowie zwiedzili również psi szpital, co także wywołało falę wzruszenia. Chwilą osłody była możliwość spaceru z psami po terenie schroniska. 

Dzięki sprzyjającej pogodzie, wizytę w schronisku można było zakończyć ogniskiem z obowiązkowym pieczeniem kiełbasek. 

 

Ta wizyta to znakomity przykład tego, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości, przyjaznego stosunku i szacunku do „braci mniejszych”, wpojenia chęci niesienia pomocy potrzebującym. To także znakomita lekcja, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji, żeby ostatecznie ich domem nie stało się niestety schronisko. 

Wizyta w schronisku wywołała  u dzieci wiele refleksji dotyczących bezdomności zwierząt oraz uwrażliwiła ich na potrzeby bezdomnych psów. 

W akcje włączyli się uczniowie, Samorząd Uczniowski, opiekunowie,  rodzice którzy włączyli i Burmistrz Krzysztof Czerwiński, który środki na pokrycie kosztów przejazdu do schroniska. 

 

 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto