Siatkarki z Czaplinka walecznie w Koszalinie

  • Napisane przez  KPS Czaplinek
Siatkarki z Czaplinka walecznie w Koszalinie

W sobotę 18 stycznia w SP 18 w Koszalinie rozegrano Finał Mistrzostw Województwa Juniorek. W pierwszym spotkaniu półfinałowym zagrały MKS Koszalin z SMS LO Plas Gryfice. Mecz ten zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:0 i tym samym zawodniczki z Koszalina zameldowały się w finale.

W drugim półfinale zagrały dziewczyny z Czaplinka, które po przeciwnej stronie siatki miały za rywala faworyta całych mistrzostw, czyli UKS SMS Police. Mecz ten od samego początku nie ułożył się po myśli KPS Czaplinek, a dopełnieniem tego była kontuzja kciuka kpt. Mai Denis już na początku spotkania, co w znacznym stopniu uniemożliwiło jej rozwinięcie się w ataku. Spotkanie to skończyło się porażką 0:3 (-12,-18,-10).

Po rozegraniu spotkań półfinałowych przyszła walka o podium. W meczu o brąz dziewczęta zmierzyły się z SMS LO Plas Gryfice. Początek spotkania nie wróżył nic dobrego, szybko przegrane dwa pierwsze sety postawiły "pod ścianą". Zmiany i rotacje w 3 secie oraz bardzo dobra postawa w przyjęciu i obronie tchnęła w dziewczyny nadzieję. Po bardzo emocjonującej końcówce drużyna z Czaplinka wygrała seta  na przewagi i w kolejną partię weszła z wiarą na odmienienie losów spotkania. Czwarty set to coraz lepsza gra i konsternacja w drużynie z Gryfic.. Bardzo dobra zagrywka Lidki Michaliszyn w końcówce seta i był tie-break. 5 set i wszystko zaczyna się od nowa... walka o każdy punkt, napięcie coraz większe do stanu 11:10 i wtedy dwa proste błędy. W poczynania dziewczyn wkrada się nerwowość i niestety ulegaja po 2 godzinach i 15 minutach 11:15 i w całym spotkaniu 2:3.

Niestety brąz, który był na wyciągnięcie ręki zawisł na szyjach dziewczyn z Gryfic.

Krzysztof Rosiak: Jako Trener chciałbym bardzo podziękować Moim zawodniczkom za zaangażowanie, serce pozostawione na boisku oraz walkę do samego końca o każdy punkt i każdy centymetr boiska. Dziewczyny jestem z Was dumny. Swoją postawą pokazałyście, że można.. Warto dodać, że w naszym zespole są (rocznikowo) tyko dwie juniorki, a pozostałe dziewczyny to kadetki i młodziczki.

Skład: Denis Maja (kpt.), Kuzio Patrycja, Gabryś Ola, Kaczir Ola, Nagórska Justyna, Kalka Beata, Sobala Wiktoria (L), Nagórska Iza (L), Michaliszyn Lidka, Waszajło Maja, Cichaczewska Oliwia. Trener: Rosiak Krzysztof

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto