Zawody strzeleckie na poligonie POLISH KAHLES CUP

  • Napisane przez  DSI
Fot. Wojskowy Klub Sportowy Poligon Drawski Fot. Wojskowy Klub Sportowy Poligon Drawski

Wczoraj zakończyły się zawody strzeleckie POLISH KAHLES CUP 2020 na Poligonie Drawskim. Najlepsi strzelcy strzelania precyzyjnego na duże odległości zmierzyli się na strzelnicy Studnica. Impreza trwała dwa dni, 17 i 18 stycznia.

Organizatorem zawodów był Wojskowy Klub Sportowy Poligon Drawski oraz Stowarzyszenie Arma T-class Region Polska. Sędzią głównym był Mariusz Jankowiak.

Ciekawe konkurencje strzeleckie

Zawodnicy m.in. strzelali do rzutek z odległości 400 m, rozgrywali konkurencję szybki i celny, która polegała na tym, że  na sygnał START strzelec przebiega 200 m z bronią, zajmuje pozycję strzelecką i ostrzeliwuje wszystkie cele oddalone o 400 i 600 m. Była też konkurencja Salowy Biegacz, w której na sygnał START strzelec zabiera 1 nabój, podbiega i zajmuje pozycję strzelecką, i oddaje strzał do celu stalowego. Następnie podbiega do pudełka z amunicją, zabiera 1 nabój i strzela ponownie. I tak do skutku: bieg, ładowanie, strzał ,aż do końca czasu lub wystrzelania amunicji.  Tak kolejno na 200-400–600–800m. Ciekawą konkurencją był NUMIZMATYK, gdzie strzelano do tarcz z wizerunkami monet.

Maciej Krawczak z drawskiego klubu zdobył II miejsce na zawodach, tym samym zapewnił sobie uczestnictwo na zawodach w Austrii.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto