Taniec z diabłami w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  Joanna Mączkowska
  • Galeria
Zajęcia przed spektaklem Zajęcia przed spektaklem

To będzie wielkie, kolorowe i rozśpiewane widowisko. Z diabłami zatańczą w plenerze, na Plaży Miejskiej, nad Bobrowem Wielkim, wiedźmy i rusałki. Pojawią się także postaci ze starych, kaliskich legend. Ale zanim do tego występu dojdzie -  16. czerwca - trwają próby aktorów. 

Jak rok temu, podczas plenerowego spektaklu „Wesele, jakiego jeszcze nie było”, tak i teraz główne role odegrają uczniowie kaliskiego Liceum, skupieni w grupie teatralnej „Klepsydra”. Ale w przedstawieniu (scenariusz i reżyseria: Joanna Mączkowska,  Bogumił Kurylczyk) wystąpią też mieszkańcy miasta. Ponadto, zaszumią nadbrzeżne topole i olchy, zapluskają jeziorne fale, zadudni tętent końskich kopyt oraz odbędą się czary…

Aby wszystko wypadło jak najlepiej uczniowie ćwiczą m. in. dialogi, ruchy sceniczne. Próby odbywają się w salach i nad jeziorami. W Kaliszu Pomorskim i w Drawnie. Już wkrótce wypowiemy, wyśpiewamy i wytańczymy ten spektakl, który powstaje w ramach współpracy Urzędu Miejskiego i Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem”.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto