Zobaczcie co znaleźli na żwirowni w Mielenku Drawskim - Zdjęcia

  • Napisane przez  Paweł Łuczko
Zobaczcie co znaleźli na żwirowni w Mielenku Drawskim - Zdjęcia

Dwie grupy uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim w środę 18 grudnia   wraz  z nauczycielem geografii Pawłem Łuczko i ks. Przemysławem Grackiem, udały się do żwirowni w Mielenku Drawskim. Realizacja podstawy programowej z geografii w zakresie rozszerzonym to także lekcje geologii, będące doskonałą okazją, by poznać historię naszej części świata w praktyce.

Uczniowie dzielnie i z poświęceniem starali się dostać do ukrytej w skałach historii naszej planety. Odnalezione skamieniałości zaskoczyły kaliskich badaczy. Belemnity, małże, trylobity i fragment amonita okazały się bardzo cennymi znaleziskami, godnymi, by umieścić je  w pracowni geograficznej kaliskiego liceum i technikum.

Młodzież podczas zajęć praktycznych poznała dzieje Ziemi. Teraz w czasie teoretycznych lekcji uczniowie będą inaczej patrzeć na dziwne nazwy kambr, ordowik, sylur czy paleogen, które skojarzą ze swoimi geologicznymi odkryciami. Dziękujemy właścicielom żwirowni za możliwość sięgnięcia do głębokiej przeszłości naszego regionu ukrytej w skamieniałościach.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto