Zbliża się DEFENDER 20 - Komendant poligonu przestrzega mieszkańców

  • Napisane przez  DSI
Zbliża się DEFENDER 20 - Komendant poligonu przestrzega mieszkańców

Wczoraj na naszą skrzynkę dotarło pismo Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, w którym płk Marek Gmurski informuje o nadchodzących dużych ćwiczeniach DEFENDER 20.

Ćwiczenia rozpoczną się w pierwszym półroczu 2020 roku i będą brać w nich udział zarówno wojska polskie jak i sojusznicze. Ćwiczenia będą realizowane z użyciem środków bojowych oraz wysoko wyspecjalizowanego sprzętu.

Za naszym pośrednictwem dowództwo poligonu informuje o zagrożeniach związanych z nieuzasadnionym wejściem na terenu poligonu.

Utrudnienia na drogach

Ćwiczenia będą się wiązały z możliwymi utrudnieniami od drugiej dekady stycznia na drogach: DW nr 10, 20, DK nr 175. Wtedy można się spodziewać wzmożonego ruchu pojazdów i kolumn wojskowych zarówno w dzień jak i w nocy. Komenda wskazuje również na to, że w rejonie poligonu należy spodziewać się całodobowego, wzmożonego ruchu statków powietrznych.

Ludzie wchodzą na poligon i ryzykują życie

W piśmie Komendant Garnizonu Drawsko kładzie nacisk na informację o przypadkach przebywania osób nieupoważnionych w rejonach strzelnic oraz pasów taktycznych celem tzw. „zbieractwa” złomu, połowu ryb, oraz wykonywania prac leśnych w miejscach wyłączonych z czasowego użytkowania.  Takie zachowanie stanowi bezpośrednią przesłankę możliwości utraty zdrowia a nawet życia i może wiązać się z poniesieniem konsekwencji karnych.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej