Arek Tobiszewski wybudował profesjonalną obrabiarkę CNC

  • Napisał 
Arek Tobiszewski wybudował profesjonalną obrabiarkę CNC

Pamiętacie Arkadiusza Tobiszewskiego, drawszczanina, który teraz mieszka w Anglii? Prezentowaliśmy wtedy jego projekt chłodzenia procesorów cieczą i akcję na Kickstarter. Udało mu się na ten projekt zebrać ponad 19 tys. £ a moduły chłodzące można kupić na stronie projektanta.

Jednym z najważniejszych urządzeń, z których korzysta Arek jest obrabiarka CNC. Przybliżając, jest to urządzenie, które jest sterowane komputerowo i może być programowane.

Jak widać Arkowi zależało na bardzo dużej dokładności i postanowił wybudować je samodzielnie. Filmem z procesu budowy podzielił się na YouTube.

Obrabiarkę drawszczanin budował przez 10 miesięcy i podszedł do tego bardzo profesjonalnie. Podstawą jest granitowy stół, który zapewnia niewielki wpływ warunków środowiskowych (temperatury i wilgoci) na błędy pomiarowe urządzenia. Urządzenie zostało wyposażone w laserowy interferometr, który pozwala uzyskać wysoką dokładność pomiarową i jest chłodzenie cieczą. Udało mu się wykonać bardzo zaawansowane urządzenie.

Jeśli lubicie projekty DIY koniecznie zobaczcie film Arka.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto