Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Zatrzymany kierowca był bardzo nerwowy. To zainteresowało policjantów, a 21 - latek miał powody do zdenerwowania

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali 21 letniego kierującego pojazdem osobowym, który posiadał przy sobie i w miejscu zamieszkania znaczne ilości narkotyków. Mieszkaniec gminy Mirosławiec wpadł, podczas rutynowej kontroli drogowej. Sędzia zastosował wobec podejrzanego areszt na okres trzech miesięcy.

21 letni mieszkaniec gminy Mirosławiec został zatrzymany do kontroli drogowej po godzinie 19.00 w miejscowości Człopa. Powodem rutynowej kontroli był brak zapiętych pasów bezpieczeństwa u kierującego. Nerwowe zachowanie młodego kierowcy i unikanie kontaktu wzrokowego, wzbudziło podejrzenia policjantów, w związku z tym,  sprawdzili jego stan trzeźwości.

Wynik okazał się negatywny, jednak zachowanie kierującego utwierdziło funkcjonariuszy, iż ma on coś do ukrycia i postanowili dokładnie sprawdzić 21 latka jego  pojazd, bagaże, jak również dwóch pasażerów osobowego auta. Podejrzenia okazały się słuszne. W drzwiach pojazdu policjanci znaleźli opakowanie po telefonie komórkowym, a w nim woreczki strunowe.

Również w saszetce i portfelu znajdowały się woreczki strunowe z białym proszkiem, a w plecaku waga elektroniczna. 21 latek został zatrzymany. Kierującego poddano, także badaniu na zawartość narkotyków, które w jego ślinie wykazało obecność narkotyków. Wstępne badanie potwierdziło, że to amfetamina.

Ponadto w miejscu zamieszkania 21 latka funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne zabronione substancje w postaci amfetaminy i marihuany. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków. Za popełnione przestępstwo 21 latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj sędzia zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Policjanci apelują o rozwagę. Prowadząc pojazd po alkoholu lub środkach odurzających narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego.


Drukuj   E-mail

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone