Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Z programu Razem Bezpieczniej dofinansowanych 6 projektów. Pieniądze dla Połczyna-Zdroju i Bornego Sulinowa

Z programu Razem Bezpieczniej dofinansowanych 6 projektów. Pieniądze dla Połczyna-Zdroju i Bornego Sulinowa

6 projektów zostanie dofinansowanych w zachodniopomorskim z programu Razem Bezpieczniej. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało blisko pół miliona złotych na poprawę bezpieczeństwa w: Dziwnowie, Stargardzie, Połczynie Zdroju, Bornym Sulinowie i powiatu choszczeńskiego.

Umowy z samorządami oraz Towarzystwem Wiedzy Powszechnej podpisał Zbigniew Bogucki - Wojewoda Zachodniopomorski

Jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe mogły ubiegać się o dotacje w wysokości 100 000 na dwa cele:

  • inwestycyjny: w wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa:
  • profilaktyczny: podnoszenie świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania

MSWiA zakwalifikowało do dofinansowania 6 beneficjentów z województwa zachodniopomorskiego na kwotę 488 888 zł.

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Oto projekty jakie otrzymały dofinasowanie

  • Powiat Choszczeński - projekt o nazwie „Bezpieczna droga do szkoły w Powiecie Choszczeńskim - Bezpieczny Uczeń”. Kwota dotacji 99 990 zł. Przejście dla pieszych znajduje się na drodze powiatowej, to miejsce, które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej. W ramach dotacji powstanie nowe oświetlenie. Koszt realizacji projektu to 115 490 zł.
  • Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Szczecin - projekt o nazwie „Qlutr@ w sieci – działania profilaktyczno - edukacyjne w zakresie cyberbezpieczeństwa dzieci i młodzieży w województwie zachodniopomorskim”. Kwota dotacji 45 898 zł.
  • Gmina Dziwnów – „Wymiana i rozbudowa monitoringu w Szkole Podstawowej w Dziwnowie”. Kwota dotacji 43 000 zł. Projekt zakłada wymianę istniejących kamer analogowych na kamery IP oparte na technologii cyfrowej, wraz z urządzeniami towarzyszącymi, niezbędnymi do stworzenia kompleksowego systemu monitoringu.
  • Stargard - pod szczęśliwą gwiazdą – „Poprawa bezpieczeństwa w miejscu publicznym – przejście dla pieszych na ul. Niepodległości w Stargardzie”. Kwota dotacji 100 000 zł. Koszt projektu to 158 821 zł.
  • Połczyn-Zdrój - „Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w mieście Połczyn - Zdrój”. Kwota dotacji 100 000 zł. Projekt obejmuje wprowadzenie organizacji ruchu, wykonanie oświetlenia przejść dla pieszych na ulicach gminy Połczyn – Zdrój. Koszt realizacji projektu to 120 000 zł.
  • Borne Sulinowo – projekt o nazwie „Budowa cyfrowego systemu monitoringu miejskiego w Bornem Sulinowie. Kwota dotacji 100 000 zł. Celem projektu jest podnoszenie i wzmocnienie poziomu bezpieczeństwa w mieście Borne Sulinowo, system miejskiego monitoringu w mieście: 11 punktów monitoringu, 26 stałych kamer z obiektywami. Kosz realizacji projektu to 130 085 zł.

Drukuj   E-mail

Related Articles

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone