Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Uważaj na pasach. Kolejne zdarzenie w Wałczu

Uważaj na pasach. Kolejne zdarzenie w Wałczu

Wczoraj w Wałczu na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została piesza korzystająca z wózka inwalidzkiego.

Na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń ciała. Młody kierowca zdarzenie drogowe przypłacił dużym przeżyciem i grzywną wysokości 2, 5 tyś złotych.

Do zdarzenia doszło w godzinach dopołudniowych na ulicy Andersa w Wałczu. Pokrzywdzona 66 latka poruszała się na wózku inwalidzkim. Kierowca pojazdu osobowego marki Toyota nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił poruszającą się po wyznaczonym przejściu dla pieszych 56-latkę. Na szczęście nie doznała ona poważniejszych obrażeń ciała. Młody niespełna 30- letni kierujący bardzo przeżył zdarzenie, wyjaśniając policjantom, że nie zauważył pieszej, gdyż oślepiło go słońce. Mężczyzna ukarany został grzywną wysokości 2, 5 tys. złotych.

Policjanci przypominają!

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju.


Drukuj   E-mail

Related Articles

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone