Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Testy narkotykowe. Policja w Świdwinie zapowiada walkę z nieodpowiedzialnymi kierowcami

Testy narkotykowe. Policja w Świdwinie zapowiada walkę z nieodpowiedzialnymi kierowcami

Na polskich drogach problemem stają się dzisiaj nie tylko nietrzeźwi kierowcy, ale także kierujący pod działaniem środków odurzających. Chcąc wyjść temu naprzeciw i walczyć z tym niepokojącym zjawiskiem Burmistrz Miasta Świdwin przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Świdwinie narkotestery, które będą wykorzystywane w codziennej służbie przez policjantów.

Na naszych drogach wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają za kierownicę nie tyko będąc pod działaniem alkoholu, ale także pod działaniem narkotyków. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Chcąc wyjść temu naprzeciw i zapobiegać tragediom na polskich drogach policjanci w trakcie kontroli nie tylko sprawdzają stan trzeźwości kierowców. Mając podejrzenie, że kierujący znajduje się pod działaniem środków odurzających funkcjonariusze przeprowadzają takiej osobie test narkotykowy. Niestety co raz częściej zdarza się, że są one pozytywne.

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Wsparcia w tej kwestii policjantom udzielają samorządy, które mają na względzie lokalne bezpieczeństwo. Burmistrz Miasta Świdwina Piotr Feliński przekazał na ręce insp. Łukasza Chruściela Komendanta Powiatowego Policji w Świdwinie 37 testów narkotykowych BIO - TEST Multi - Drug Panel Test. Będą one wykorzystywane w codziennej służbie przez funkcjonariuszy, wszystko po to, by na naszych drogach było bezpiecznie i nie dochodziło do tragedii.


Drukuj   E-mail

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone