Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Tak atakują metodą na „wypadek”. Przykład z okolicy z ostatnich dni

Tak atakują metodą na „wypadek”. Przykład z okolicy z ostatnich dni

Policjanci zatrzymali oszusta, który wyłudzał od seniorów pieniądze metodą na tzw. „ wypadek”. Niestety są kolejne ofiary przestępców. Zatrzymano go na terenie powiatu wałeckiego.

Kolejne dwie  mieszkanki Wałcza zostały oszukane metodą „na wypadek”. Straciły pieniądze i złotą biżuterię. Z ustaleń policjantów wynika, że tą samą metodą oszukana została mieszkanka Bytowa. Dzięki współpracy bytowskich i wałeckich funkcjonariuszy oszust został zatrzymany na terenie powiatu wałeckiego.

Kilka dni temu wałeccy policjanci zostali powiadomieni o dwóch oszukanych mieszkankach Wałcza. Metoda działania sprawców w obu przypadkach była taka sama. W późnych godzinach wieczornych zarówno 78 i 75-letnia seniorka odebrała telefon (stacjonarny), słysząc płaczący głos kobiety podającej się za córkę. Rozmówczyni poinformowała, że spowodowała wypadek drogowy i prosi o pomoc finansową na wpłacenie kaucji, dzięki której nie trafi do aresztu. Po krótkiej chwili, do rozmowy włączał się mężczyzna podający za policjanta.

Pokrzywdzone kobiety instruowane przez oszustów przekazały do rąk sprawców pieniądze w kwocie 30 i 42 tysięcy. Oprócz pieniędzy oddały przestępcy podającemu się za „kuriera policyjnego” również złotą biżuterię. Z ustaleń policjantów wynika, że 74- letnia mieszkanka Bytowa, także przekazała oszczędności mężczyźnie, który miał być „adwokatem”. Ona również miała pomóc córce, która spowodowała wypadek. W tej sprawie został zatrzymany 60-letni taksówkarz, w pojeździe którego, podczas przeszukania policjanci znaleźli ponad 22 tysiące złotych przekazane przez bytowiankę - skazują funkcjonariusze z Wałcza.

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Mężczyzna został zatrzymany dzięki współpracy funkcjonariuszy z bytowskiej i wałeckiej jednostki Policji. Do zatrzymania doszło na drodze krajowej K 22. 60-latek najpierw trafił do policyjnego aresztu, a następnie został przekazany policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. W najbliższym czasie zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzuty.

Za oszustwo może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Nie możemy ufać komuś, kogo nie znamy i przekazywać takiej osobie pieniędzy! To kolejne przypadki przebiegłości oszustów. Przestępcy działają pod presją czasu i bez skrupułów. Grają na emocjach swoich ofiar. Kiedy dzwoni rzekomy członek rodziny i p płaczliwym głosem przedstawiana sytuację związaną z wypadkiem, jego słowa brzmią bardzo wiarygodnie. W takiej sytuacji trzeba natychmiast rozłączyć rozmowę! Najlepiej z innego telefonu zadzwonić na numer alarmowy 112 oraz jak najszybciej skontaktować się z członkiem rodziny, za którego podaje się oszust, aby potwierdzić u bliskich fakt zaistnienia opisywanego zdarzenia – zalecają policjanci

Niestety pokrzywdzone seniorki skontaktowały się z rodziną dopiero po przekazaniu pieniędzy oszustom. Pamiętajmy, aby w rozmowach przez telefon ( szczególnie na numer stacjonarny) kierować się ograniczonym zaufaniem i czujnością.


Drukuj   E-mail

Related Articles

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone