Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Szeregi zachodniopomorskiej Policji zasiliło właśnie 18 kolejnych policjantów. 50% to kobiety

Szeregi zachodniopomorskiej Policji zasiliło właśnie 18 kolejnych policjantów. 50% to kobiety

"Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania. Wypowiadają te słowa wszyscy adepci służby. Szeregi zachodniopomorskiej Policji zasiliło właśnie 18 kolejnych policjantów. Policjanci przypominają, że dobór wciąż trwa, a dokumenty można składać we wszystkich komendach powiatowych, w tym również w drawskiej komendzie oraz komendzie miejskiej i wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

31 października 2022 r. w policyjne szeregi zachodniopomorskiej Policji przyjęto kolejnych 18 funkcjonariuszy (9 kobiet i 9 mężczyzn). Dzisiaj uroczyście przysięgali powtarzając słowa roty za Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie nadinsp. Tomaszem Trawińskim.
W uroczystości uczestniczyli  Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński wraz ze swoimi zastępcami, komendanci z rodzimych jednostek nowo przyjętych, kadra kierownicza KWP w Szczecinie, asp. szt. Marian Boguszyński Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa zachodniopomorskiego oraz zaproszeni goście i rodziny.

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia


Po ślubowaniu, w swoich przemówieniu nadinsp. Tomasz Trawiński pogratulowali nowym policjantom. Życzył im wytrwałości w zdobywaniu wiedzy niezbędnej do służenia społeczności, satysfakcji z wybranej drogi zawodowej oraz policyjnego szczęścia. W swoim wystąpieniu podkreślił że służba jaką wybrali kandydaci jest trudna, wymagająca i odpowiedzialna. Podejmowanie jej trudów będzie nie tylko próbą dla nich samych, ale również dla ich rodzin. Dlatego też  zaapelował do rodzin i bliskich ślubujących, aby wspierali ich w trudnych chwilach i byli wyrozumiali dla ich służby.
Po zakończeniu uroczystego apelu był czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Od początku 2022 roku garnizon zachodniopomorski zasiliło 230 funkcjonariuszy.


Drukuj   E-mail

Related Articles

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone