Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Region: Ile za nieustąpienie pieszemu? Policja kara wysokimi mandatami

Region: Ile za nieustąpienie pieszemu? Policja kara wysokimi mandatami

Po zmianach w przepisach zaostrzających kary dla kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego policjanci świdwińskiej drogówki wystawili już pierwsze wysokie mandaty za wykroczenia drogowe.

Wyższe kary mają dyscyplinować kierowców, a tym samym poprawić bezpieczeństwo na drodze. Niestety niektórzy kierowcy nadal lekceważą przepisy ruchu drogowego. Warto pamiętać, że jeśli zostaniemy zatrzymani i ukarani mandatem po raz kolejny, kwoty zostaną podwojone.

Mundurowi z Ogniwa Ruchu Drogowego Świdwinie podczas patrolu ulicy Połczyńskiej w Świdwinie zauważyli kierującego samochodem ciężarowym, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który znajdował się na przejściu dla pieszych. Mundurowi wobec lekkomyślnego kierowcy podjęli kontrolę drogową. Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione wykroczenia z art. 86 b §1 pkt 1 kodeksu wykroczeń tj. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 1500 zł.

Kierujący samochodem ma obowiązek zachować szczególną ostrożność zbliżając się do wyznaczonego przejścia dla pieszych i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który się na nim znajduje. Dlatego istotne jest zawsze zmniejszenie prędkości przed przejściem dla pieszych czy przejazdem dla rowerzystów i uważne rozejrzenie się.

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

W Bolkowie i Połczynie-Zdroju wśród kierujących byli tacy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 30 km/h- mandat karny 800 zł. Przypominamy! Przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pieszy, jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, doznaje bardzo poważnych obrażeń, często skutkujących kalectwem albo nawet śmiercią. Natomiast samo uczestnictwo w wypadku drogowym może powodować uraz do końca życia.

5 stycznia 2022 roku w godzinach porannych w Łobzie doszło do potrącenia pieszej. Wobec sprawcy zastosowano postępowanie mandatowe przy uwzględnieniu nowego taryfikatora.

W dniu 5 stycznia 2022 roku  w godzinach porannych 82 – letni mieszkaniec Łobza kierując samochodem marki VW Golf nie zachował należytej ostrożności podczas wjeżdżania na oznakowane przejście dla pieszych, w wyniku czego potrącił 53 - letnią mieszkankę Łobza, która przez nie przechodziła. Kobieta na szczęście nie doznała żadnych obrażeń. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym kredytowanym przy uwzględnieniu nowego taryfikatora. Mężczyzna tłumaczył, że miał zaparowane szyby boczne w pojeździe, toteż mógł nie zauważyć kobiety, która była na przejściu dla pieszych.

Przypominamy, że przed ruszeniem w drogę, jeśli nawet wybieramy się do pobliskiego sklepu na zakupy – należy przygotować samochód do jazdy. Bardzo ważne dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego jest przestrzeganie podstawowych zasad, tym bardziej w obecnych warunkach atmosferycznych.


Drukuj   E-mail

Related Articles

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone