Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Przydomowa produkcja alkoholu zamknięta przez KAS

Przydomowa produkcja alkoholu zamknięta przez KAS

Zamknięto dwie lokalizacje produkcji nielegalnego alkoholu. Jedna zlokalizowana była w Świdwinie.

  • Zachodniopomorska KAS zlikwidowała dwa nielegalne miejsca gdzie produkowano alkohol.
  • Zabezpieczono 26,25 l alkoholu oraz 60 l zacieru oraz sprzęt do produkcji alkoholu.
  • Mężczyznom może grozić kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawieniem wolności do 1 roku.

Kilka dni temu funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeprowadzili dwie kontrole skierowane na zwalczanie produkcji nielegalnego alkoholu. Działania prowadzone były w dwóch lokalizacjach. Obie znajdowały się na prywatnych posesjach. Podczas  przeszukania ujawniono oraz zabezpieczono dwie linie produkcyjne do wytwarzania alkoholu oraz alkohol o różnej mocy.

Zabezpieczyliśmy 10 l alkoholu o mocy 56%, 9 l alkoholu o mocy 47 %, 7,25 l alkoholu bez polskich znaków akcyzy oraz 60 l zacieru w beczce - informuje KAS

Funkcjonariusze ustalili, że w jednym z domów na terenie powiatu świdwińskiego mężczyzna wytwarza nielegalnie alkohol. Gdy pojechali na miejsce stwierdzili, że „bimbrownia” ulokowana była w domku gospodarczym. Zabezpieczono sprzęt do „pędzenia bimbru” oraz alkohol. Druga lokalizacja to typowa „bimbrownia” pod chmurką. Tu również zabezpieczono warsztat pracy mężczyzny trudniącego się tym procederem oraz alkohol.

Funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wspierali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie.

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Teraz wyjaśniamy co mężczyźni robili z wyprodukowanym alkoholem. Gotowy już wyrób trafi do biegłego, który zbada, czy zabezpieczona substancja nie jest niebezpieczna dla zdrowia.

Mężczyznom zajmującym się tym nielegalnym procederem grożą postępowania karne. Może im grozić kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawieniem wolności do 1 roku. O wysokości kary w tych przypadkach zadecyduje sąd.

Ustawa o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych przewiduje sankcje karne. Za wytwarzanie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeśli wytwarzany alkohol jest znacznej wartości, osoba go produkująca może zostać również ukarana grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności nawet do lat 2. Natomiast uczynienie stałego źródła dochodu z domowego wytwarzania alkoholu etylowego grozi jeszcze surowszą karą - pozbawieniem wolności do lat 3.


Drukuj   E-mail

Related Articles

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone