Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Próbował pobić policjantów. Szybko wymierzono mu karę

Próbował pobić policjantów. Szybko wymierzono mu karę

W trybie przyśpieszonym odpowiedział 29-letni mieszkaniec gminy Rąbino za naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie policjantów. Mężczyzna wyzywał i atakował funkcjonariuszy, podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych a także nie stosował się do wydawanych przez nich poleceń.

Funkcjonariusze w codziennej służbie spotykają się z niebezpiecznymi zachowania osób zatrzymywanych za popełniane przestępstwa. Policjanci z Komisariatu Policji w Połczynie-Zdroju doświadczyli agresji ze strony 29-letniego mężczyzny wobec którego podjęli interwencje. Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 18.00 na terenie gminy Rąbino. Policjanci zostali skierowani na interwencję, gdzie na ulicy miał leżeć nietrzeźwy mężczyzna. Kiedy policjanci przybyli na miejsce, mężczyzna swoją agresję przeniósł na policjantów. Swoim zachowaniem zmuszał funkcjonariuszy do określonego zachowania, używał wobec funkcjonariuszy słów wulgarnych, szarpał oraz uderzał. Agresor był tak pobudzony i agresywny, ale nie zważając na to funkcjonariusze szybko go obezwładnili i doprowadzili do jednostki Policji. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało, że ma on w prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Kryminalni z Połczyna-Zdroju przygotowali materiał dowodowy pozwalający na rozpatrzenie sprawy w trybie przyśpieszonym. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty wywierania wpływu na czynności urzędowe podjęte przez funkcjonariuszy Policji, znieważenia jak i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Mężczyzna w trybie przyśpieszonym stanął przed Sądem, który uznał go winnym zarzucanych mu czynów i skazał go na karę jednego roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności.

Należy pamiętać, że podczas wykonywania obowiązków służbowych funkcjonariusz Policji pozostaje funkcjonariuszem publicznym, dlatego w przypadku zniewagi, naruszenia nietykalności cielesnej korzysta ze szczególnej ochrony prawnej przewidzianej przepisami prawa karnego


Drukuj   E-mail

Related Articles

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone