Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Pentagon wysyła do Polski dwa tysiące żołnierzy

Pentagon wysyła do Polski dwa tysiące żołnierzy

W najbliższych dniach do Polski trafi niemal dwa tysiące amerykańskich żołnierzy. Pentagon poinformował w środę o sfinalizowaniu uzgodnień dotyczących wzmocnienia obecności wojskowej USA w Polsce oraz innych częściach wschodniej flanki NATO (Rumunii i Niemczech).

Powyższą decyzję poprzedziły zeszłotygodniowe konsultacje Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej z Lloydem Austinem, Sekretarzem Obrony USA.

Wzmocnienie amerykańskiej obecności w Polsce o 1700 żołnierzy to mocny sygnał solidarności w odpowiedzi na możliwą agresję Rosji na Ukrainę – podkreślił Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.  

Stany Zjednoczone przemieszczą do Polski elementy Brygadowej Grupy Bojowej z 82. Dywizji Powietrznodesantowej z Fort Bragg (Karolina Północna).

Dodatkowe elementy sztabowe związane z tym rozmieszczeniem w sile 300 żołnierzy zostaną ulokowane przez USA w Niemczech.

Przemieszczone siły stanowić będą istotne wzmocnienie odstraszania i obrony Polski oraz całego Sojuszu z uwagi na narastający kryzys wywołany agresywnymi działaniami Rosji i Białorusi.

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

- Decyzja o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO pokazuje, że USA i Sojusz poważnie traktują zagrożenie ze strony Rosji i podejmują zdecydowane kroki odstraszające. Siłą sojuszników  w odstraszaniu potencjalnego agresora jest jedność, determinacja i solidarność - zaznaczył minister Mariusz Błaszczak.


Drukuj   E-mail

Related Articles

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone