Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Narkotyki w regionie. Policja zatrzymała 38-latka

Fot. Policja

Policjanci kryminalni ze szczecineckiej komendy zatrzymali 38-latka, który posiadał ponad 330 gramów marihuany i 20 gramów amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielania narkotyków. Sąd Rejonowy w Szczecinku przychylił się do wniosku szczecineckiej Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Za tego typu przestępstwo może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku uzyskali informację, z której wynikało, iż w jednym z mieszkań na terenie Szczecinka ma dojść do transakcji narkotykowej. Zaangażowanie i determinacja szczecineckich funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania na gorącym uczynku 30- latka, który dokonał zakupu środków odurzających. Mężczyzna opuszczając mieszkanie natychmiast został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do komendy. Chwilę później w rękach kryminalnych był już 38-latek, który udzielił mężczyźnie narkotyki w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci zabezpieczyli u niego ponad 330 gramów marihuany i 20 gramów amfetaminy.

Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. 30 – latek ze Szczecinka odpowie za posiadanie środków odurzających, natomiast drugiemu z zatrzymanych mężczyzn przedstawiono kolejno dwa zarzuty dotyczące posiadania i udzielania środków odurzających.

Wczoraj Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Szczecinku i zastosował wobec 38- latka środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy aresztu. Co do 30- latka prokurator rejonowego podjął decyzję o objęcie go policyjnym dozorem. Za handel narkotykami grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Drukuj   E-mail

Related Articles

Nie żyje 16-letni chłopiec. Utonął w jeziorze Bukowiec

Dźgnięta nożem w Łobzie jest w ciężkim stanie

Dźgnięta nożem w Łobzie jest w ciężkim stanie

Niebezpiecznie: Dachowanie w gminie Połczyn Zdrój

Niebezpiecznie: Dachowanie w gminie Połczyn Zdrój

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone