Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Kolejne narkotyki w regionie. Tym razem amfetamina i marihuana

Kolejne narkotyki w regionie. Tym razem amfetamina i marihuana

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali dwóch mężczyzn w tym, 36 letniego pilanina, pasażera pojazdu osobowego, który posiadał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Substancje psychoaktywne ukryte były pod siedzeniem. Drugi z mężczyzn- kierujący prowadził pojazd pod działaniem narkotyków.

Zdarzenie miało miejsce na terenie Wałcza. Policjanci wykonując swoje codzienne zadania w godzinach wieczornych zatrzymali do kontroli drogowej osobowego golfa poruszającego się przez miasto krajową „dziesiątką”. Funkcjonariusze sprawdzili tożsamość podróżujących samochodem mężczyzn, a w trakcie wykonywania dalszych czynności tj. kontroli pojazdu znaleźli worki próżniowe z narkotykami.

Pod siedzeniem kierowcy znajdowały się worki z marihuaną i amfetaminą. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad kilogram zakazanych substancji. Ponadto w trakcie wykonywania przez policjantów dalszych czynności okazało się, że kierowca prowadził samochód pod wpływem amfetaminy. Obaj zostali zatrzymani. 36 letni pasażer- mieszkaniec powiatu pilskiego przyznał się do posiadania narkotyków.

Wczoraj sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierujący odpowie za jazdę pod działaniem substancji psychotropowej. Jeśli prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków zostanie uznane za przestępstwo, grozi mu grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2.

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Oprócz tego orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. Jazda pod wpływem narkotyków jest czynem zabronionym prawnie. Narkotyk jest substancją psychoaktywną. Może powodować zaburzenia koncentracji i koordynacji ruchowej, spowalniając tym samym czas reakcji czy zaburzając rzeczywistość.


Drukuj   E-mail

Related Articles

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone