Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Kłopoty z budową drogi wojewódzkiej nr 152. Wiemy co dalej

Kłopoty z budową drogi wojewódzkiej nr 152. Wiemy co dalej

Remont kluczowej dla mieszkańców gmin Połczyn-Zdrój i Świdwin w najlepszym razie oddali się w czasie. Wynika to z problemy, że wykonawca wycofał się z podpisania umowy w miesiąc po podpisaniu umowy. Powodem są rosnące ceny materiałów budowlanych.

Teraz wiemy, że w związku z niepodpisaniem przez wykonawcę umowy na roboty budowlane dotyczące pierwszego etapu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 152 na odcinku Świdwin-Połczyn Zdrój, Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich zmuszony jest do ponownego przeprowadzenia procedury przetargowej. 

Przetarg zostanie ogłoszony bez zbędnej zwłoki po weryfikacji kosztorysu inwestorskiego z uwagi na gwałtowny wzrost cen, jaki ma miejsce od momentu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Inwestycja jest skomplikowana. W projekcie przewidziany do przebudowy odcinek ma 16.7 km długości. Początek opracowania założono w Świdwinie obok parkingu lokalnej jednostki wojskowej.

W miejscowości Redło, gdzie znajduje się skrzyżowanie drogi nr 152 z trzema drogami gminnymi przewidziano rondo.

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Na niebezpiecznym skrzyżowaniu w Rąbinie zaprojektowano natomiast dodatkowy lewoskręt.

Rondo przewidziano również na końcu inwestycji, na skrzyżowaniu drogi nr 152 z drogą wojewódzką nr 163 w Buślarach przed Połczynem- Zdrojem.

Projekt zakłada remont mostu w miejscowości Sława na rzece Redze i budowę nowego obiektu w Redle, na rzece Mogilicy. Na odcinku objętym projektem znajduje się 14 przepustów, które przewidziano do rozbiórki. W ich miejscu zaprojektowano nowe konstrukcje.


Drukuj   E-mail

Related Articles

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone