Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Karma zamiast fajerwerków w Połczynie-Zdroju. Fajerwerków i powitania przed ratuszem nie będzie

Karma zamiast fajerwerków w Połczynie-Zdroju. Fajerwerków i powitania przed ratuszem nie będzie

Połczyn-Zdrój włączył się w akcję zakupu karmy dla bezdomnych zwierzaków. Karmę, którą kupią mieszkańcy zamiast fajerwerków można przynosić do ratusza.

Postanowiliśmy przyłączyć się do apelu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza: zamiast kupować fajerwerki, przeznaczmy pieniądze na zakup karmy dla bezdomnych zwierzaków - informuje urząd

Huk powodowany przez petardy powoduje traumę u zwierząt, która często pozostaje do końca ich życia. Ponadto, trzeba pamiętać o ptakach, które w szoku podrywają się do lotu często raniąc się lub ginąc.

  • Karmę można do końca stycznia 2022 r. przynieść do Urzędu Miejskiego w Połczynie-Zdroju (pok. 103). Zostanie ona przekazana do schroniska.

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

W tym roku przed połczyńskim Ratuszem nie będzie powitania Nowego Roku. Jedną z przyczyn są warunki epidemiologiczne -wskazuje urząd. W ten sposób zostaną także zaoszczędzone środki finansowe, które mogą być przeznaczone na inne cele. Każdy mieszkaniec może to zrobić i wesprzeć zwierzaki, rezygnując z fajerwerków. Urząd Miejski ze swej strony wygospodaruje karmę dla kotów.

Urząd Miejski przypomina także, że udostępnia karmę zarejestrowanym karmicielom kotów i zaprasza do współpracy.

Fot. Pixabay


Drukuj   E-mail

Related Articles

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone