Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Dwóch braci ukradło 90 elektrycznych deskorolek

Dwóch braci ukradło 90 elektrycznych deskorolek

Wałeccy policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież z włamaniem do dwóch naczep samochodów ciężarowych. Sprawcy z jednej z nich ukradli 90 elektrycznych deskorolek o łącznej wartości ponad 90 tysięcy złotych. Dodatkowo jeden z podejrzanych usłyszał także zarzut posiadania narkotyków. Wobec 28 i 31- latka sąd zastosował areszt na okres trzech miesięcy.

Policjanci z wałeckiej komendy zatrzymali sprawców, którzy w połowie lutego dokonali na terenie powiatu  kradzieży z włamaniem do dwóch naczep samochodów ciężarowych. 31 i 28- latek  to bracia - mieszkańcy województwa lubuskiego.

Jak ustalili mundurowi  mężczyźni do popełnienia przestępstwa posłużyli się wypożyczoną wcześniej lawetą.  Przestępstw dokonali nad ranem, podczas postoju samochodów ciężarowych w Lubie i Rusinowie.

Po uprzednim uszkodzeniu zabezpieczeń, weszli do wnętrza  jednej z naczep i dokonali kradzieży 90 hulajnóg elektrycznych. Wartość skradzionych przedmiotów to ponad 92 tysiące złotych.

Mężczyźni byli już wcześniej karani. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Wałczu zastosował wobec braci środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Starszy z braci usłyszał dodatkowy zrzut posiadania substancji zabronionej w postaci amfetaminy .

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli mienie w kwocie 25 000 złotych.


Drukuj   E-mail

Related Articles

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone