Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Do wojska można zapisać się również w sobotę

Do wojska można zapisać się również w sobotę

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Szczecinku będzie funkcjonować w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Związane jest to z dużym zainteresowaniem ochotniczymi formami pełnienia służby wojskowej, w tym dobrowolną zasadniczą służbą wojskową.

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Szczecinku otwiera się na potrzeby rynku. W związku z tym będziemy funkcjonować w każdą pierwszą sobotę miesiąca od godziny 8:00 do godziny 14:00 – mówi ppłk Zbigniew Urbaniak, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinku.

Zmiany te wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób, które w tygodniu pracują lub studiują i nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z wojskowymi rekruterami. Pierwsza rekrutacyjna sobota przypada na dzień 4 czerwca br.

Rekrutacyjne soboty to nie wszystko. 21 maja wystartowała infolinia dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Pod numerem telefonu 800 180 110 kandydat uzyska od rekruterów niezbędne informacje dotyczące procedur i ścieżki powołania na szkolenie podstawowe i specjalistyczne w ramach tej ochotniczej służby.  – dodaje Joanna Lipka, rzecznik prasowy Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinku.

Na infolinię można dzwonić w każdy dzień, także w soboty i niedzielę. Działa od godziny 08:00 do godziny 22:00 – dodaje ppłk Zbigniew Urbaniak.

Wojskowe Centrum Rekrutacji to miejsce, gdzie każdy zainteresowany bardzo szybko załatwi niezbędne formalności związane z aplikowaniem do służby w Wojsku Polskim. To instytucje, które skupione są na pozyskiwaniu kandydatów do różnych form służby wojskowej. Powstały po wejściu w życie ustawy o obronie Ojczyzny i zastąpiły dobrze znane starszym pokoleniom Wojskowe Komendy Uzupełnień.

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia


Drukuj   E-mail

Related Articles

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone