Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Alkohol i nielegalny tytoń przejęty przez policję

Alkohol i nielegalny tytoń przejęty przez policję

Policjanci świdwińskiej jednostki wspólnie funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno Skarbowego w Szczecinie ujawnili 8500 sztuk papierosów, 8 kilogramów krajanki tytoniu i ponad 11 litrów alkoholu bez akcyzy. Wartość narażonego na uszczuplenie podatku akcyzowego wyniosła 15 386 tysięcy złotych. Właścicielowi „lewego towaru” oprócz jego przepadku, grozi kara grzywny i pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie podejrzewali, że na jednej z posesji w Połczynie-Zdroju może znajdować się nielegalny tytoń i alkohol. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Celno-Skarbowymi przystąpili do realizacji. W wyniku przeszukania wytypowanych zabudowań znajdujących się na posesji ujawnili worki zawartością 8 kilogramów krajanki tytoniu, 8500 sztuk papierosów i ponad 11 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

63-letni mężczyzna, u którego zabezpieczono tytoń i alkohol wkrótce usłyszy zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Taka ilość mogła po wprowadzeniu do obrotu spowodować straty Skarbu Państwa na łączną kwotę 15 386 tysięcy złotych.

Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności, grzywna i przepadek mienia.


Drukuj   E-mail

Related Articles

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone