Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

50 kg tytoniu i 100 litrów nielegalnego alkoholu zatrzymali policjanci

Policjanci świdwińskiej komendy ujawnili 50 kilogramów wyrobów tytoniowych i 100 litrów alkoholu bez akcyzy. Wartość narażonego na uszczuplenie podatku akcyzowego wyniosła 54 tysięcy złotych. Właścicielowi „lewego towaru” oprócz jego przepadku, grozi kara grzywny i pozbawienia wolności.

W minionym czasie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie podejrzewali, że na jednej z posesji w Świdwinie może znajdować się nielegalny tytoń i alkohol w związku z czym przystąpili do realizacji. W wyniku przeszukania wytypowanych zabudowań znajdujących się na posesji ujawnili worki zawartością 50 kilogramów krajanki tytoniu i 100 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

63-letni mężczyzna, u którego zabezpieczono tytoń i alkohol wkrótce usłyszy zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Taka ilość mogła po wprowadzeniu do obrotu spowodować straty Skarbu Państwa na łączną kwotę 54 tysięcy złotych. Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności, grzywna i przepadek mienia.


Drukuj   E-mail

Related Articles

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone