Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

All Stories

I Festiwal Tradycji Pomorza Zachodniego z mocnym akcentem z Siemczyna

Prezentacja bogactwa kulturowego, tradycji kulinarnych, rękodzieła, rzemiosła czy różnych aktywności mieszkańców regionu. To wszystko podczas pierwszego Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego, który odbył się w dniach 14-15 maja br. w Ogrodach Przelewice – Zachodniopomorskim Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej.

Zatrzymany kierowca był bardzo nerwowy. To zainteresowało policjantów, a 21 - latek miał powody do zdenerwowania

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali 21 letniego kierującego pojazdem osobowym, który posiadał przy sobie i w miejscu zamieszkania znaczne ilości narkotyków. Mieszkaniec gminy Mirosławiec wpadł, podczas rutynowej kontroli drogowej. Sędzia zastosował wobec podejrzanego areszt na okres trzech miesięcy.

Zatrzymany kierowca był bardzo nerwowy. To zainteresowało policjantów, a 21 - latek miał powody do zdenerwowania

Wałcz: Niby wszyscy już to znają, a oszustom znów się udało

Policjanci ostrzegają przed oszustwami na BLIK. Sprawcy włamują się na konto ofiary na portalu społecznościowym i z tego konta wysyłają wiadomości do znajomych lub rodziny tej osoby z prośbą o pożyczenie pieniędzy i wysłanie kodu BLIK. Ofiarą oszustwa padła mieszkanka powiatu wałeckiego, która była przekonana, że ma do czynienia ze znajomym.

Wałcz: Niby wszyscy już to znają, a oszustom znów się udało

Perfumy i buty markowych firm - zamknięto magazyny z podrabianymi produktami w we wsi w powiecie łobeskim

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie zamknęli dwa magazyny z podrabianymi produktami znanych marek. Magazyny znajdowały się w wiosce powiatu łobeskiego. Funkcjonariusze znaleźli w nich ogromne ilości podrabianych perfum, butów i galanterii skórzanej topowych marek.

14 kilogramów narkotyków w Szczecinku

Policjanci ze Szczecinka wymierzyli kolejny cios w przestępczość narkotykową. Tym razem ich praca spowodowała, że na czarny rynek nie trafi blisko 14 kilogramów narkotyków. Policjanci w trakcie przeszukania jednego ze szczecineckich mieszkań znaleźli i zabezpieczyli marihuanę oraz haszysz. Ich 25-letni właściciel usłyszał już zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Z uwagi na fakt, że mężczyzna działał w warunkach recydywy za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

14 kilogramów narkotyków w Szczecinku

Miejsca Przyjazne Rowerzystom już są! Będzie łatwiej podróżować na dwóch kółkach

Kempingi, punkty gastronomiczne, ośrodki sportowe, centra informacji turystycznej, a także muzea, biblioteki i koszalińska wąskotorówka - 27 obiektów zostało wpisanych do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim. W najbliższych dniach kolejnych 14 lokalizacji przejdzie proces weryfikacji, który kończy się przyznaniem certyfikatu MPR. Tabliczki z tymi trzema literami i logo Pomorza Zachodniego ułatwią znalezienie noclegu, przechowalni bagażu czy serwisu rowerowego.

Miejsca Przyjazne Rowerzystom już są! Będzie łatwiej podróżować na dwóch kółkach

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone