Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i okolice

wtorek, 30 listopad 2021 10:46

Rząd skraca czas oczekiwania na dawkę przypominającą dla osób powyżej 50 roku życia

Napisane przez GOV

Po 5 miesiącach od przyjęcia pełnej dawki szczepionki przeciw COVID-19 osoby powyżej 50 lat mogą przyjąć dawkę przypominającą. Będą one otrzymywać SMS-y z informacją o możliwości wcześniejszego zapisania się na szczepienia.

Dotychczas dawka przypominająca szczepionki przeciw koronawirusowi dostępna była dla wszystkich pełnoletnich po upływie 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia. 

- Za rekomendacją Rady Medycznej zdecydowaliśmy, że osoby w wieku 50+ mogą zapisać się na dawkę przypominającą po 5 miesiącach od przyjęcia szczepionki w schemacie podstawowym. Te osoby mają już wystawiane skierowania na szczepienie – informuje minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Jak podkreśla, od 25 listopada resort zdrowia rozpoczą akcję wysyłki wiadomości SMS z informacją o możliwości wcześniejszego zapisania się na szczepienia. 

 - Chcemy, żeby osoby powyżej 50 lat mogły mieć możliwość dodatkowego zabezpieczenia przed koronawirusem w czasie świątecznym, kiedy dochodzi do większej liczby spotkań. Takie rozwiązanie ma również na celu uniknięcie kumulacji szczepień w okresie okołoświątecznym – wskazuje szef resortu zdrowia.   

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Osobom, które przyjmą dawkę przypominającą zostanie wydłużona ważność Unijnego Certyfikatu COVID (UCC) na rok od daty wykonanego szczepienia. 

Ponadto, dawka przypominająca szczepionki przeciw COVID-19 dostępna jest dla wszystkich pełnoletnich. Szczepienia wykonywane są preparatami Comirnaty (Pfizer-BioNTech) lub połową dawki Spikevax (Moderna). Do tej pory przyjęło ją 1,9 mln osób. 

Dodatkowe informacje

  • Więcej:

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone