Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i okolice

poniedziałek, 16 sierpień 2021 10:33

Czasu nie cofniesz - ważne

Napisał

Kąpiel po alkoholu to śmiertelne zagrożenie! Wiedzą o tym ratownicy, którzy w swojej codziennej pracy spotykają się z nietrzeźwymi osobami na plażach i miejskich kąpieliskach. Przestrzegają: „Czasu nie cofniesz”. Pod takim też hasłem zachodniopomorski WOPR prowadzi kampanię promującą bezpieczny, a więc bez używek, wypoczynek nad wodą.  Projekt  dofinansowuje Województwo Zachodniopomorskiego. 

Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego co roku angażuje się  w przygotowanie działań, które mają na celu uwrażliwienie turystów i mieszkańców na podstawowe zasady związane z bezpiecznym wypoczynkiem w regionie, szczególnie nad wodą. WWS współpracuje z ratownikami i policją, przygotowując różnego rodzaju materiały informacyjnie, ponieważ profilaktyka jest wciąż bardzo potrzebna. Według  statystyk KW Policji w Szczecinie i opracowań WOPR WZ, liczba utonięć osób dorosłych w sezonie letnim w województwie zachodniopomorskim, u których stwierdzono  zawartość alkoholu we krwi, wynosi ponad 21%. W tym roku, w ramach otwartego konkursu ofert przeprowadzonego przez WWS, jedną z dotacji otrzymał Zachodniopomorski WOPR.

Organizacja dzięki finansowemu wsparciu samorządu województwa może w czasie wakacji prowadzić potrzebną społecznie kampanię informacyjną, która ma zwrócić uwagę na nieodpowiedzialne zachowania, szczególnie nad wodą. Oprócz spotów dostępnych, np. w mediach społecznościowych powstały materiały graficzne i billboardy z hasłem  „Czasu nie cofniesz”.

Dodatkowe informacje

  • Więcej:

Media

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone