piątek, 16 lipiec 2021 10:42

Region: Kilkaset porcji narkotyków nie trafi na czarny rynek

Napisane przez Policja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skutecznością wykazali się szczecineccy kryminalni, dzięki którym kilkaset porcji narkotyków nie trafi na czarny rynek. Policjanci wydziału kryminalnego szczecineckiej jednostki zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pracują nad eliminowaniem ze środowiska przestępczego „dilerów”. To kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową na terenie Szczecinka..

Szczecineccy policjanci na bieżąco monitorują stan bezpieczeństwa w mieście oraz analizują wszelkie sygnały dotyczące przestępczości narkotykowej na podległym im terenie. Niemalże każdego dnia funkcjonariusze walczą z przestępczością narkotykową. Codzienna praca kryminalnych pozwala na sukcesywne eliminowanie „dilerów”. To dzięki ich pracy osoby odpowiedzialne za ten przestępczy proceder trafiają przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

Wczoraj kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości substancji zabronionych. Po przebadaniu narkotestem i zważeniu okazało się, że jest to m.in. kilkaset porcji amfetaminy. Mieszkaniec Szczecinka posiadał w swoim miejscu zamieszkania również marihuanę oraz haszysz. Mundurowi na miejscu zabezpieczyli również 400 EUR i kilka tysięcy złotych. Nielegalny towar został zabezpieczony, a mężczyzna został zatrzymany i trafił po policyjnego aresztu.

Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił Komendantowi Powiatowemu Policji w Szczecinku wnioskować o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 31-latek wcześniej był już karany za przestępstwa narkotykowe. Tym razem śledczy ze szczecineckiej jednostki przedstawili mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowe informacje

  • Więcej:

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM