piątek, 15 październik 2021 11:09

Region. Starszy mężczyzna chciał zaoszczędzić na zakupach alkoholu. Ukradł i tłumaczył się, że potrzebuje na ważniejsze wydatki

Napisane przez Policja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie ustalili i zatrzymali 77 – letniego mężczyznę, który kilkukrotnie pojawiał się w jednym ze sklepów dokonując kradzieży artykułów spożywczych i alkoholu na kwotę ponad 1 400 zł. Mundurowi odzyskali część skradzionych rzeczy a sprawcy grozi teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przedstawiciele jednego ze sklepów na terenie Bornego Sulinowa powiadomili borneńskich policjantów o kradzieży sklepowej na kwotę ponad 1 400 zł. Analiza sklepowego monitoringu wykazała, że przez ostatni miesiąc kilkukrotnie w sklepie pojawiał się mężczyzna, który robił zakupy a następnie opuszczał sklep nie płacąc za nie. Sklep wycenił straty a następnie powiadomił o tym najbliższy komisariat. Policjanci z Bornego Sulinowa zainteresowani działaniem nieznanego mężczyzny udali się do sklepu by przyjrzeć się nagraniu z monitoringu. Po wykonanych czynnościach, kiedy mundurowi opuszczali sklep jeden z policjantów zauważył mężczyznę, który wyglądem odpowiadał wizerunkowi mężczyzny uchwyconemu przez sklepowe kamery.
Sprawcą kradzieży okazał się 77-letni mieszkaniec Bornego Sulinowa, który chcąc wytłumaczyć swoje postępowanie wyjaśnił, że właśnie w ten sposób chciał zaoszczędzić na inne ważniejsze wydatki.

Mężczyzna został zatrzymany a policjanci podczas wykonywania czynności służbowych w mieszkaniu mężczyzny zabezpieczyli alkohol pochodzący z kradzieży. Odzyskane mienie zostało zwrócone a mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowe informacje

  • Więcej:

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM