czwartek, 14 październik 2021 12:33

Region: Obywatelskie zatrzymanie. Kierowca wyjechał do rowu

Napisane przez Policja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielny wieczór dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie odebrał informację o obywatelskim ujęciu, którego dokonał mieszkaniec gminy Połczyn -Zdrój. Mężczyzna zwrócił uwagę na samochód, który wjechał do rowu. Chwilę później policjant wracający po służbie najechał na to zdarzenie.

Wewnątrz pojazdu znajdował się kierowca, którego postawa mogła wskazywać na to, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Sprawcę całego zamieszania przejął patrol interwencyjny. Jak się okazało, mężczyzna był w stanie nietrzeźwości. Dzięki czujności mężczyzn, kierujący nie uniknie odpowiedzialności.

W niedzielny wieczór w miejscowości Przyrówko w rejonie skrzyżowania doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Z relacji świadków wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Citroen poruszał się drogą publiczną a następnie wjechał do rowu. Po wyjściu z samochodu kierujący miał wyraźne problemy z równowagą, co dało podstawę, iż może znajdować się po wpływem alkoholu. Dzięki czujności mężczyzny doszło do ujęcia obywatelskiego. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia gdzie wynik, pokazał w organizmie 47-latka prawie dwa promile alkoholu. Kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Kryminalni ze Połczyna-Zdroju przygotowywali materiał dowodowy pozwalający na rozpatrzenie tej sprawy w trybie przyśpieszonym.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i trafił na salę sadową.

Zgodnie z kodeksem karnym za popełnienie tego przestępstwa grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowe informacje

  • Więcej:

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM