poniedziałek, 27 wrzesień 2021 08:18

Świdwin gospodarzem olimpijskiego święta

Napisane przez Łukasz Jucha
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Obraz Агзам Гайсин z Pixabay Obraz Агзам Гайсин z Pixabay

Świdwin – będzie gospodarzem tegorocznych Wojewódzkich Uroczystości Dni Olimpijczyka. W organizację dwudniowego przedsięwzięcia tradycyjnie włączyły się: Zachodniopomorska Rada Olimpijska, Urząd Marszałkowski oraz władze lokalnych samorządów. Impreza odbędzie się w czwartek i piątek, 30 września - 1 października 2021 roku.

Tegoroczne uroczystości będą dwudniowe. W czwartek, 30 września zaplanowano m.in. udział olimpijczyków w spotkaniach z młodzieżą podczas imprez sportowych w szkołach na terenie powiatu świdwińskiego i Galę Sportu w Świdwińskim Ośrodku Kultury „Zamek”. Z kolei piątek, 1 października rozpocznie apel olimpijski na Placu Konstytucji 3 Maja. Następnie w hali sportowej przy Zespole Szkół Rolniczych CKZ odbędzie się ceremoniał olimpijski, prezentacja olimpijczyków, paraolimpijczyków oraz szkół i klubów olimpijczyka, wręczenie wyróżnień i odznaczeń oraz program sportowo-artystyczny.

To wydarzenie, które propaguje najszlachetniejsze wartości, wartości uniwersalne o ogromnym znaczeniu nie tylko dla sportowych zmagań - zaznacza marszałek województwa Olgierd Geblewicz. - To będą wielkie dni dla zachodniopomorskiej rodziny sportowej, szczególnie po tak udanych dla Pomorza Zachodniego igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio – dodaje Olgierd Geblewicz.

Świdwin wybrany został na gospodarza tegorocznych uroczystości nieprzypadkowo. To miejsce, gdzie w ostatnich latach przybyło dobrej jakości infrastruktury sportowej. To także miejsce, gdzie nie brakuje młodych talentów, które w przyszłości mają szansę zapisać się na sportowych kartach regionu i Polski.

Zachodniopomorskie Wojewódzkie Uroczystości Dni Olimpijczyka to cykliczne wydarzenie, które odbywa się co roku. W ostatnich dwóch latach ze względu na pandemie koronawirusa obchody przesunięto z kwietnia na wrzesień i październik. Za ich organizację odpowiada Zachodniopomorska Rada Olimpijska, która zrzesza w swoich szeregach ponad 200 olimpijczyków, 45 paraolimpijczyków, 14 klubów olimpijczyka i 20 szkół imienia olimpijczyków. Od ponad dekady władze samorządu województwa wspierają finansowo propagowanie idei olimpijskiej wśród mieszkańców Pomorza Zachodniego, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. W 2021 roku Urząd Marszałkowski przeznaczył na ten cel w sumie 60 tys. zł.

 

Podczas uroczystości w Świdwinie władze samorządu województwa reprezentować będzie Stanisław Wziątek.

Dodatkowe informacje

  • Więcej:

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM