czwartek, 23 wrzesień 2021 05:47

Była miła i pomagała w domu. Okradła seniora z pieniędzy i sprzętu

Napisane przez Policja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Obraz Adam Novak z Pixabay Obraz Adam Novak z Pixabay

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku ustalił a następnie zatrzymał 41–letnią kobietę, która dokonała kradzieży sprzętu AGD oraz pieniędzy na szkodę seniora ze Szczecinka. Zatrzymanej za kradzież grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy ze szczecineckiej jednostki podczas obchodu swojego rejonu służbowego ustalił tożsamość kobiety, która wykorzystując życzliwość i ufność seniora okradła go nie tylko z pieniędzy ale również ze sprzętu domowego będącego na wyposażeniu mieszkania. Kobieta bardzo często pojawiała się w mieszkaniu 74-latka ze Szczecinka, któremu pomagała w wykonywaniu prac domowych. Jak się okazało kobieta kilkukrotnie częstowała seniora alkoholem a wspólne spożywanie alkoholu usypiałczujność seniora. Kobieta szybko wykorzystywała sytuację sukcesywnie pozbawiając seniora sprzętu AGD m.in. płyty indukcyjnej, robota kuchennego czy też maszynki do golenia wraz z ładowarką. Mężczyzna długo nie zgłaszał tego faktu na Policję a w czasie tą czynność oddalił dodatkowo jego pobyt w szpitalu. Kiedy informacja ta dotarła do dzielnicowego, bez chwili wahania przystąpił on do działania pozyskując i sprawdzając wszystkie informacje, które pozwoliły by dotrzeć do sprawczyni tego niechlubnego procederu.

Dzielnicowy odwiedził 41-letnią kobietę w jej miejscu zamieszkania i już na pierwszy rzut oka w mieszkaniu rzuciła mu się podłączona do prądu płyta indukcyjna. W rozmowie z dzielnicowym kobieta przyznała się do kradzieży i dobrowolnie wydała wszystkie przedmioty. Dzielnicowy ustalił również, okoliczności kradzieży pieniędzy. Jak się okazało kobieta przebywała w mieszkaniu seniora, kiedy zawierał on umowę pożyczkową na kwotę 2 000 zł. Ufny i gotowy nieść pomoc senior pożyczył kobiecie 1000 zł, które miała oddawać mu w ratach. Drugą część pieniędzy kazał jej schować do szafy. Kobieta wykorzystała jednak również i tą sytuację biorąc sobie kolejne 850 zł.

Mieszkance Szczecinka został już przedstawiony zarzut kradzieży za co grozi jej teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a odzyskany sprzęt dzielnicowy zwrócił seniorowi.

 

Dodatkowe informacje

  • Więcej:

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM