wtorek, 07 wrzesień 2021 06:34

Jeden pijany na quadzie, drugi nietrzeźwy zatrzymał się dopiero gdy policjanci zaczęli strzelać

Napisane przez Policja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dwa przypadki zatrzymania osób nietrzeźwych w regionie. W pierwszym Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łobzie wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę, który kierował quadem niedopuszczonym do ruchu.

W drugim przypadku Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego wraz z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Resku uniemożliwili jazdę 35 – letniemu mieszkańcowi Reska, który kierował samochodem marki VW Passat pod wpływem alkoholu , posiadając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Kierującemu pobrano krew do badań , gdyż jego zachowanie wskazywało , że mógł on być pod wpływem narkotyków.

W miniony poniedziałek w godzinach popołudniowych policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego w godzinach popołudniowych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łobzie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w okolicy miejscowości Poradz. Na miejsce pojechali policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego , którzy ustalili, że mieszkaniec gminy Łobez kierując pojazdem quad nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem , w wjechał na kamień, a następnie przewrócił się. Okazało się, że 36 -letni mężczyzna kierował w stanie nietrzeźwości wyrażonym wynikiem 0,56 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto pojazd , którym poruszał się mieszkaniec gminy Łobez , nie był dopuszczony do ruchu. W wyniku zdarzenia mężczyzna odniósł obrażenia ciała i został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala celem przeprowadzenia niezbędnych badań.

1 września  około  godziny  16:00 w miejscowości Ługowina 35 – letni mieszkaniec Reska kierując samochodem marki VW Passat nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo wydawanego przez umundurowanych funkcjonariuszy Policji polecenia zatrzymania pojazdu, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Kierowca Passata zatrzymał się dopiero po  tym, jak policjant oddał trzy strzały ostrzegawcze oraz zablokowano  drogę  radiowozem.  Okazało się, że mężczyzna kierował w stanie po użyciu alkoholu wyrażonym wynikiem 0,22 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu oraz pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.  Sprawca został osadzony  do wyjaśnienia w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Dodatkowe informacje

  • Więcej:

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM