wtorek, 17 sierpień 2021 05:35

100 mln zł dla gmin i powiatów na poprawę stanu dróg lokalnych

Napisane przez ZUW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do 27 sierpnia trwa nabór wniosków z gmin i powiatów na dofinansowanie inwestycji drogowych. Samorządy mogą uzyskać środki na pokrycie nawet 80 procent kosztów remontów, przebudowy oraz budowy dróg powiatowych i gminnych. Do udziału w naborze zachęcali dziś wojewoda Zbigniew Bogucki i wicewojewoda Marek Subocz podczas wspólnej konferencji z wójt Kobylanki Julitą Pilecką i radnymi.

- Na dofinansowanie inwestycji drogowych w 2022 roku dla zachodniopomorskich samorządów rząd przeznaczył kwotę blisko 100,5 mln zł – powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki – W tej edycji programu kładziemy nacisk na remont istniejących dróg, które są w złym stanie. Każda gmina, powiat i miasto na prawach powiatu może złożyć dwa wnioski remontowe oraz jeden na modernizację lub budowę nowej drogi - podkreślił wojewoda.

Gminy i powiaty z terenu województwa zachodniopomorskiego mogą ubiegać się o dofinansowanie z funduszu zadań jednorocznych na 2022 rok i wieloletnich realizowanych od początku roku 2022.

Wojewoda podziękował wójt Kobylanki Julicie Pileckiej za dobrą współpracę i udział w programie, który umożliwi przebudowę ul. Szkolnej w Kobylance.

- Stoimy na szutrowej drodze, która będzie modernizowana przy dofinansowaniu połowy kosztów inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dotację w wysokości 300 tys. zł gmina Kobylanka uzyskała w tym roku. To niespełna 200-metrowy odcinek, jednak ważny dla okolicznych mieszkańców oraz rodziców dowożących dzieci do znajdującej się tu szkoły, na plac zabaw, czy boisko – zaznaczył wojewoda Bogucki.

W 2021 r. w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla zachodniopomorskich samorządów została przeznaczona kwota 105,4 mln zł na 59 inwestycji – 41 gminnych i 18 powiatowych.

Dodatkowe informacje

  • Więcej:

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM