:

Wyświetlenie artykułów z etykietą: Wystawa

poniedziałek, 19 sierpień 2013 20:13

O gołębiach i podniebnej pasji w Kaliszu Pomorskim

Nasza instytucje kultury, biblioteki częściej niż kiedyś zwracają uwagę na lokalnych artystów i pasjonatów. Dziś w kręgu zainteresowania znalazł się Zdzisław Indrzejczak – mieszkaniec Kalisza Pomorskiego ogarnięty pasją hodowli gołębi.

W sierpniu w Galerii Pałacu Wedlów prezentowane są puchary, dyplomy, fotografie oraz wiele materiałów związanych z hodowlą gołębi oraz ogromną ilością sukcesów Zdzisława Indrzejczaka. W pałacu zaprezentowana została pokaźna kolekcja licząca ponad 100 przeróżnych pucharów. Wernisaż tej wystawy odbył się 9 i był okazją do spotkania z pasjonatem gołębi.  Była to też okazja do zobaczenia setki jego podopiecznych, które na oczach widzów wzbiły się w niebo i po zatoczeniu kilku kręgów poszybowały w kierunku swojego gołębnika.  

Hodowca gołębi pocztowych ma na swoim koncie wiele sukcesów w regionie i znany jest hodowcom tych ptaków w całej Polsce. Jednym z wyróżnień jest to, że w ogólnej klasyfikacji Generalnego Mistrzostwa Polski klasyfikował się w 2012 roku na 69 pozycji, a we współzawodnictwie o mistrzostwo regionu znajdował się w czołówce w poszczególnych kategoriach. 

 

Dział: Kalisz Pomorski
czwartek, 01 sierpień 2013 22:07

Wystawa staroci w Kosobudach

Dzieci i młodzież z Kosobud otworzyły dzisiaj wystawę, którą wspólnie przygotowały w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację Wspomagania Wsi.

Można pograć na starych kościelnych organach, zobaczyć działający wciąż magiel i wiele innych eksponatów. Wystawa otwarta do połowy sierpnia w godzinach pracy świetlicy od 11 do 15. 

 

Dział: Złocieniec
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM