:

Wyświetlenie artykułów z etykietą: Wystawa

środa, 12 listopad 2014 00:00

Jak obchodzili 11 listopada w Drawsku Pomorskim

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość

W Drawsku Pomorskim uroczystości rozpoczęły się w szkole podstawowej, gdzie dzieci, młodzież i dorośli śpiewali wspólnie pieśni patriotyczne. Kolejnym punktem obchodów była msza święta w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w kościele pw. Z.P.N.J.Ch. Wzorem lat ubiegłych nie mogło zabraknąć również wystawy historycznej, której oficjalne otwarcie, połączone z prezentacją artystyczną – przygotowaną przez dzieci z drawskiej podstawówki – odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiej w Drawsku Pomorskim przy ul. Kolejowej 1. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Zbigniew Ptak - Burmistrz Drawska Pomorskiego, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że święto 11 listopada to najważniejszy dzień dla każdego Polaka, dzień, w którym powinniśmy się cieszyć, ale również jest to czas zadumy, refleksji oraz wspomnienia tych, którzy oddali życie walcząc za Ojczyznę. Wystawę przygotowali Wiesław Piotrowski oraz Jerzy Czarnecki

Ostatnim punktem obchodów rocznicowych był wspaniały koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Drawsku Pomorskim pod dyrekcją Tomasza Stawickiego, który odbył się w drawskim centrum kultury.

Organizatorami tegorocznych obchodów rocznicowych był Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim, Szkoła Podstawowa oraz Ośrodek Kultury.

14 czerwca w Czaplineckim Ośrodku Kultury odbyła się ocena prac powiatowej twórczości plastycznej, nieprofesjonalnej w ramach Powiatowych Eliminacji Wojewódzkiego Przeglądu Prac Plastyków Nieprofesjonalnych 2014. W przeglądzie uczestniczyło trzynastu plastyków amatorów – osób, które mają talent i liczny dorobek artystyczny, ale przede wszystkim kochają to co robią: Marta Hnatowska – Trzciniec („Kościół”, „Żaba”) Zyta Jurczyszyn – Czaplinek („Cygańska piękność”, „Dama w kapeluszu”), Helena Brożek – Czaplinek („Cygańska księżniczka”, „Portret młodej kwiaciarki”, „Tajemniczy ogród”), Franciszek Rychlik – Drawsko Pomorskie („Morze”, „Wiosna”, „Drawsko”), Irena Oziero – Drawsko Pomorskie („Zakątek ogrodu”, „Los człowieka”, „Zachód słońca”) Anna Poćwiardowska – Drawsko Pomorskie („W zimowej szacie”, „Złote irysy”, „W starym wiejskim klimacie”), Genowefa Polak – Czaplinek ( „Fantazja” – patera, „Fantazja” – talerz na cukierki, „Fantazja” – talerz na ciasto), (Irena Gałązkiewicz – Drawsko Pomorskie („Wieczór zimowy w kniei”, „Zatroskana łania”, „Łabędzie na Okrze”), Elżbieta Szewczyk – Drawsko Pomorskie ( „Krystyna Janda”, „Aktor”, „Moje dzieciaki”), Emilia Niemyt – Nowe Laski („Jaj-o-tworki”, „Ostatnia wieczerza”, „Kalie” – witraż), Jolanta Parol – Bułczyńska – Drawsko Pomorskie („Zima” – zakręt Drawy, „Port”, „Wejście do ogrodu”), Bolesława Płachta – Kalisz Pomorski (kwiaty filcowane w ramie, szal filcowany, torebka filcowana), Jerzy Płachta – Kalisz Pomorski („Gawron i ...”, „Sowy”, „Orzeł na czatach”).

Na konkursie zaprezentowane zostały różne techniki artystyczne, między innymi:  korzenioplastyka, rękodzieło w technice filcowania, haft krzyżykowy, witraż, decoupage, malarstwo olejne, akwarele, rysunek i pastela. Komisja oceniająca podkreśliła pomysłowość  autorów, wysoki i bardzo wyrównany poziom plastyczny. Dlatego też nagrodziła tytułem laureata wszystkich uczestników przeglądu i zakwalifikowała wszystkie ich prace do Przeglądu Wojewódzkiego w Wałczu. Pamiątkowe dyplomy i albumy laureaci odebrali z rąk P. Dyrektor CzOK Janiny Gąszcz. Uhonorowanie uczestników stanowiło jednocześnie oficjalne otwarcie wystawy ich prac. 

W sali widowiskowej zostały również zaprezentowane rysunki Kornelii Pomietło pn. „ANIOŁY”. Za swoje prace autorka otrzymała Puchar Starosty przekazany przez Wiktora Wosia - Radnego Powiatu Drawskiego z Czaplinka. Do obejrzenia wystawy zapraszamy w godz. 8:00 – 15:00 (sala widowiskowa CzOK, ul. Pławieńska 1a).

 

Dział: Czaplinek

9 maja w „Galerii na ścianie” Złocienieckiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii, której autorką jest Elżbieta Frankowska. Na wystawę licznie przybyli goście i przyjaciele aktywistki ze Złocieńca. Jej prace to subiektywna wizja otaczającego świata, a na który często nie zwracamy uwagi. 

ElŻBIETA FRANKOWSKA - od urodzenia mieszkanka Złocieńca. Pasję fotografowania odkryła przypadkowo, kiedy spostrzegła jak wiele rzeczy przemija bezpowrotnie, jak piękno ukryte w codzienności ożywa pod wpływem światła, kąta patrzenia, nastroju... 

Fotografuje wszystko, co jest w zasięgu oka. „Po drodze" to cykl fotografii wykonanych podczas codziennych spacerów ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi uliczkami i dróżkami Złocieńca.

 

Dział: Złocieniec

Po raz pierwszy podsumowanie konkursu odbyło się w holu Złocienieckiego Ośrodka Kultury. Hol zapełnił się licznie przybyłymi laureatami. W miłej i wesołej atmosferze rozdane zostały dyplomy i nagrody. Goście mogli podziwiać pięknie wykonane palmy, pisanki i stroiki oraz usłyszeć od laureatów jak wykonali swoje „dzieła". Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych oraz zapraszamy do brania udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury „Inspiracja" w Złocieńcu i Złocieniecki Ośrodek Kultury. Konkurs został współfinansowany ze środków Powiatu Drawskiego.

PROTOKÓŁ

KONKURS ''PALMY, PISANKI WIELKANOCNE''.

KULTURA TRADYCJI WIELKANOCNYCH W POWIECIE DRAWSKIM

Prace ocenione zostały w czterech kategoriach: Palma zespołowo, Palma indywidualnie, Pisanka oraz Stroik wielkanocny,

W trzech przedziałach wiekowych:

  • Dzieci I – III klasa Szkoły Podstawowej
  • Dzieci IV – VI klasa Szkoły Podstawowej
  • Młodzież i Dorośli

Do tegorocznego konkursu zgłoszonych zostało 101 prac konkursowych, w czterech kategoriach. W kategorii Palma indywidualnie 15 prac, Palma zespołowo 11 prace, w kategorii Pisanka 55 prac oraz w kategorii Stroik wielkanocny 20 prac.

Jury w składzie :

  • Agnieszka Stefaniak - Śmietanka
  • Tomasz Osmólski
  • Elżbieta Kordek

Po dokładnym obejrzeniu wszystkich zgłoszonych prac do konkursu, jury dokonało następującej oceny biorąc pod uwagę nawiązanie do tradycji Świąt Wielkanocnych, estetykę, pomysłowość, wykorzystanie materiałów

z "wiejskiego podwórka", wkład pracy w tworzeniu przepięknych palm, zręczność zdobienia pisanek oraz ładne kompozycje stroików, przyznało nagrody rzeczowe oraz dyplomy według następujących kategorii:

 

PALMA w kat. Zespołowej

Dzieci I – III KL. Szkoły Podstawowej

  • I miejsce- Weronika i Wiktoria Tomczyk oraz Oliwia i Julia Banner ze Świetlicy w Cieszynie
  • II miejsce- Dominika Górska i Michał Waloryszak z Kosobud

Dzieci IV –VI kl. Szkoły Podstawowej

  • I miejsce- Natalia Masłowska i Hubert Próchnicki – Świetlica w Kosobudach
  • II miejsce- Natalia i Michał Kowalewscy - Złocieniec
  • III miejsce – Szymon i Emilia Dąbrowscy - Złocieniec

Młodzież i dorośli

  • I miejsce – Joanna Girtler, Agnieszka Markowska, Emilia Hołubicka – Świetlica Poźrzadło Wielkie gmina Kalisz Pom.
  • II miejsce – Janina Skrobacka, Aneta Banasiak, Agnieszka Marcinkowska, Izabela Wyrzykowska – Pomierzyn gmina Kalisz Pom.
  • III miejsce – Iwona Paś, Anna Leśniewska, Julia Semeniuk, Anna Gajewska – Świetlica Wiejska w Białym Zdroju

PALMA w kat. Indywidualnej

Dzieci I – III kl. Szkoły Podstawowej

  • I miejsce – Wiktoria Bejger - Złocieniec
  • II miejsce – Julia Boral - Złocieniec
  • III miejsce – Michał Wyrzykowski - Drawsko Pom.

Dzieci IV – VI kl. Szkoły Podstawowej

  • I miejsce – Anna Panas - Bobrowo
  • II miejsce – Julia Kiszkielewicz - Drawsko Pom
  • III miejsce – Angelika Kozioł - Warniłęg

Młodzież i dorośli

  • I miejsce – Anna Dawid - Hryniewicz - Złocieniec
  • II miejsce – Dorota Ambroziak - Cieszyno
  • III miejsce –Teresa Sinderman- Darskowo

PISANKA

Dzieci I- III kl. Szkoły Podstawowej

  • I miejsce - Paweł Lorek - Drawsko Pomorskie
  • II miejsce – Patryk Jaworek - Drawsko Pomorskie
  • III miejsce - Patrycja Ziembicka - Pomierzyn – Kalisz Pom.

Dzieci VI – VI kl. Szkoły podstawowej

  • I miejsce –Adrianna Kwaśna- Drawsko Pom.
  • II miejsce – Błażej Gwiazdziński - Pomierzyn – Kalisz Pom.

Młodzież i dorośli

  • I miejsce- Helena Leśniewska - Kalisz Pom.
  • II miejsce – Emilia Niemyt - Nowe Laski
  • III miejsce – Grażyna Buczek – Złocieniec
  • Wyróżnienie – Stanisława Gardzińska – Pomierzyn – Kalisz Pom.

STROIK

Dzieci I – III kl. Szkoły Podstawowej

  • I miejsce –Szymon Dąbrowski - Złocieniec
  • II miejsce – Weronika Tomczyk - Cieszyno
  • III miejsce – Jagoda Springer Złocieniec

Dzieci IV – VI kl. Szkoły Podstawowej

  • I miejsce – Patryk Kruszyński -Warniłęg
  • II miejsce – Anna Panas - Bobrowo
  • III miejsce – Nikola Małys - Pomierzyn – Kalisz Pom.

Młodzież i dorośli

  • I miejsce –Natalia Lipska - Złocieniec
  • II miejsce – Patrycja Marcinkowska - Pomierzyn – Kalisz Pom.
  • III miejsce- Anna Leśniewska- Biały Zdrój 

Wystawę będzie można oglądać, przez dwa tygodnie do 24.04.2014 roku. Odbiór prac w dniach od 25.04 do 02.05.2014r. Pracownie Plastyczno – Ceramiczne Złocienieckiego Ośrodka Kultury ul. Połczyńska 6, w godz. 7.00 – 20.00. Prace nie odebrane w terminie przechodzą do dyspozycji organizatora.

Dział: Złocieniec

Wtorek wydawać może się niezbyt fortunnym dniem na otwarcie wystawy. Jednak organizatorzy zaryzykowali i udało się. Dziś odbył się wernisaż wystawy Drawskich Talentów. Inicjatywa namówienia autorów do wyjścia z cienia i pokazania światu swoich prac wyszła od Klubu Sportowego Orliczek. 

Na wystawie ukazano prace Euniki Gądek, Ewy Hryniewicz, Doroty Adamczyk, Marcina Czerwińskiego, Łukasza Woźniaka, Zbigniewa Walkiewicza oraz Mariusza Jóźwiaka. Prace doskonałe i profesjonalne, a przy tym różnorodne: rysunek, malarstwo i fotografia. Przy tej okazji przypomina się niedawna wystawa "Pomaluj mój świat" zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Drawsku Pomorskim, która ukazywała nieznane dotąd talenty uczniów, rodziców i nauczycieli szkoły. Obydwie wystawy miały swoje miejsce na drawskim dworcu.

Mamy nadzieję, że inicjatywy zrealizowane przez KS Orliczek oraz Szkołę Podstawową będą kontynuowane i skłonią kolejne Drawskie Talenty do pokazania swoich prac. Z resztą o potrzebie realizacji takich przedsięwzięć, jak i zainteresowaniu drawszczan przekonuje liczba osób, które przybyły na otwarcie.

Wystawę można oglądać do końca tego miesiąca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego na ul. Kolejowej 1 (dworzec kolejowy)

Fot. Daniel Puchalski, Tomasz Walkiewicz

Wiesław Piotrowski, zasłużony mieszkaniec Drawska Pomorskiego w przeciągu ostatnich kilku lat przygotował kilka dużych wystaw które obejrzało kilka jeśli nie kilkanaście tysięcy osób. Bazując wyłącznie na swoich eksponatach wydawałoby się, że przyjdzie czas aż zasoby się wyczerpią. 

Tak jednak się nie dzieje i Wiesław Piotrowski wspólnie z Burmistrzem Zbigniewem Ptakiem zaprosili na kolejną wystawę. Autor nazwał ją „Szanujmy wspomnienia”. Tym razem wśród wielu drogocennych eksponatów można zobaczyć kolekcję polskich monet, sprawny technicznie odkurzacz, czy doskonale zachowane naczynia. Są też oryginalne fotografie i prezentacji historii walki o pomorze.  Tradycyjnie już wernisaż odbył się w niedzielę w Sali konferencyjno-wystawowej Informacji Turystycznej drawskiego dworca. Poprowadził go Grzegorz Skurczyński z Referatu Promocji Urzędu Miejskiego, który poprosił o komentarz Burmistrza Drawska Pomorskiego. Ważnym, zarówno dla autora wystawy jak i dla widzów były prezentacje wierszy deklamowanych przez dzieci. Swój wiersz zaprezentował Wiesław Piotrowski. 

Uroczystość otwarcia wystawy wpisywała się w kalendarz obchodów 69. rocznicy obchodów zakończenia walk na ziemi drawskiej. Warto wspomnieć, że kilka dni wcześniej 4. Marca oprócz obchodów pod pomnikiem na cmentarzu wojennym Weronika Wajda, uczennica ze Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim z opiekunem Agatą Podgórną w asyście żołnierza odwiedzili kombatantów, zawożąc im słodki poczęstunek, miłe słowo i uśmiech, zapewniając, że nigdy nie zapomnimy tego, co dla nas zrobili. Późnym popołudniem w szkole miał miejsce wieczór poetycki, na którym w przemiłej rodzinnej atmosferze (przy herbatce i ciasteczku) swoją poezję prezentowali członkowie koła poetyckiego oraz szkolnego koła teatralnego. 

 

 

 

piątek, 31 styczeń 2014 08:24

Otwarcie wystawy "Pomaluj mój świat"

W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim zainaugurowana została wczoraj wystawa ,,Pomaluj mój świat". 

Wystawa została przygotowana przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim. Na wystawie znajduje się wiele prac plastycznych dzieci, uczniów, nauczycieli a także rodziców z drawskiej podstawówki. Wystawę można oglądać do dnia 28 lutego. 

Poniżej materiał video z inauguracji wystawy.

 

Dodatkowe informacje

  • Film

W dniu 10 stycznia 2014 r. w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy mieszkanek Kalisza Pomorskiego: Krystyny Krakowiak i Magdaleny Pomagalskiej. Wśród prezentowanych prac dominuje malarstwo, choć dostrzec można także wyszywanie. Kolekcje obejmują zarówno duże obrazy na płótnie, jak również prace wykonane akwarelą na papierze. 

Wernisaż rozpoczął się oficjalnym przywitaniem artystek i gości, podczas którego bohaterki wernisażu opowiedziały o swojej pasji i o swoich inspiracjach. Nie zawiedli również mieszkańcy Kalisza Pomorskiego, którzy licznie przybyli na wieczorną uroczystość.  Cieszymy się, że wśród naszych mieszkańców istnieją osoby, które w zaciszu swych domostw realizują swoje pasje. Artystkom gratulujemy i życzymy kolejnych inspiracji. Liczymy, że niebawem będziemy mogli podziwiać następne dzieła.

Wystawę będzie można obejrzeć do końca stycznia. Zapraszamy.

 

Dodatkowe informacje

Dział: Kalisz Pomorski
piątek, 13 grudzień 2013 21:39

Wystawa „Barwy Lasu” otwarta

Pokonkursowa wystawa VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „BARWY LASU” została otwarta. Do Galerii w Pałacu Wedlów 10 grudnia 2013 r. przybyli laureaci konkursu, ich opiekunowie, rodzice i przedstawiciele sponsorów.  Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań oraz wręczenia dyplomów i nagród przybyłym laureatom. W tym roku swoją obecnością zaszczyciły nas dzieci i młodzież nie tylko z Kalisza Pomorskiego, ale również ze Złocieńca, Choszczna, Margonina i Gdańska. 

Dyrektor Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim – Tomasz Bukowski podsumowując konkurs podkreślił, że jurorzy konkursu pomimo wielkich dylematów jakie towarzysza ocenie prac, co roku bardzo cieszą się na to „spotkanie” z dziecięcą wrażliwością, która zmienia ponure popołudnie listopadowe w cudowny, pełen  kolorów i barw spacer po lesie.  Nieskrępowana wrażliwość, wyobraźnia, wyczucie koloru, spontaniczność i żywiołowość kreski powoduje, że prace mają w sobie niezwykłą ekspresję. Ponadto młodzi artyści wykazali się ogromną inwencją twórczą, zarówno jeśli chodzi o interpretację tematu, jak i różnorodność technik plastycznych. 

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom i ich instruktorom. Dziękujemy również sponsorom i instytucjom, które wspierały tegoroczną edycję konkursu. To dzięki Państwa otwartości i hojności talent i pomysłowość wielu młodych ludzi zainspirowanych otaczającą przyrodą, możemy nagrodzić wspaniałymi książkami, upominkami oraz barwnymi kalendarzami. 

Galeria w Pałacu Wedlów mienić się będzie BARWAMI LASU do końca grudnia br. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy. 

 

Dział: Kalisz Pomorski

Szanowni Państwo, Drodzy Uczestnicy! Z ogromną przyjemnością i satysfakcją ogłaszamy wyniki VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „BARWY LASU”.  22 listopada 2013r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim miało miejsce posiedzenie jury konkursu plastycznego pn. „BARWY LASU”,  na którym dokonano oceny 683 nadesłanych prac plastycznych. VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Barwy lasu” był organizowany przez Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim, przy wsparciu sponsorów: 

  • Nadleśnictwa Kalisz Pomorski, 
  • firmę Contino Delta sp. z o.o., 
  • Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim, 
  • gminę Kalisz Pomorski, 
  • Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim, 
  • Pracownię Krawiecką „Babette-Style”, 

którym za ufundowane nagrody składamy serdeczne podziękowania. Pomysłowość, kreatywność  i umiejętności autorów prac niejednokrotnie zaskakiwały jury, w składzie: Tomasz Bukowski, Dorota Izdebska, Barbara Ludwicka (doświadczeni artyści malarze i plastycy). Dziś ogłaszamy imiona i nazwiska laureatów oraz osób wyróżnionych, ale gratulacje i podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, a także wszystkim nauczycielom i instruktorom. Jednocześnie zapraszamy na otwarcie wystawy pokonkursowej, która odbędzie się w Galerii w Pałacu Wedlów 10 grudnia 2013 r. (wtorek) o godz. 14.00. Podczas wernisażu  wręczone zostaną nagrody i upominki laureatom konkursu. (Wszystkim uczestnikom, którym nie uda się dotrzeć do Kalisza Pomorskiego z uwagi na dużą odległość, nagrody zostaną przesłane pocztą w późniejszym terminie).

Nagrody i wyróżnienia w tegorocznym konkursie otrzymują:

KATEGORIA WIEKOWA: szkoła Podstawowa kl. I - III 

  • Miejsce I Julia Plewa (Zespół Szkół- SP w Margoninie) instr. Wioletta Cierniak
  • Miejsce II Dawid Kłys (SP w Słomkowie Mokrym) instr. Sławomira Jankowska 
  • Miejsce III Katarzyna Wos (SP nr 8 w Lęborku) instr. Teresa Lican

Wyróżnienia (kl. I-III szkół podstawowych):      

  • Alicja Łaszkiewicz (Os. DK „Okrąglak” Zamość) instr. Maria Śliczniak
  • Miłosz Samoluk (Niepubliczna SP nr 2 Chełm) instr. Halina Czerniawska, Edyta Koniuszewska  
  • Martyna Majewska  (Choszczeński Dom Kultury) instr. Janusz Biegański
  • Marcin Starosielec (ZS-SP w Margoninie) instr. Wioletta Cierniek
  • Maja Pacelt (SP w Wałbrzychu) instr. Halina Krajewska, Magda Mikołajczak
  • Hubert Migiel (SP nr 8 Lębork) instr. Zdzisława Świątek
  • Martyna Maras (M-GOK Kalisz Pom.) instr. Teresa Stąporek
  • Iga Myszkowska (SP nr 3 Tomaszów Lubelski) instr. Danuta Stadnicka
  • Aleksandra Lupa (ZS-SP  w Margoninie) instr. Wioletta Cierniak
  • Dominika Kuks (SP nr 3 Tomaszów Lubelski) instr. Danuta Stadnicka
  • Jakub Mamczarz (Niepubliczna SP nr 2 Chełm) instr. Halina Czerniawska, Edyta Koniuszewska  
  • Marcin Kubicki (SP nr 8 Lębork) instr. Mirosława Jóźwiak
  • Kacper Lewandowski (SP nr 3 Tomaszów Lubelski) instr. Danuta Stadnicka
  • Joanna Fus (SP nr 3 im. dr J. Petera w Tomaszowie Lubelskim) instr. Bożena Gajewska
  • Melania Trocka (SP nr 4 Gorzów Wlkp.) instr. Danuta Frieske
  • Mikołaj Kustrzyk (SP nr 3 Tomaszów Lubelski) instr. Danuta Stadnicka
  • Anna Preca (M-GOK Kalisz Pom.) instr. Teresa Stąporek
  • Nadia Sacher (SP nr 21 Wałbrzych) instr. Halina Krajewska, Magda Mikołajczak
  • Anna Słoboda (SP nr 3 Tomaszów Lubelski) instr. Danuta Stadnicka
  • Jacek Szpajer (ZS-SP w Margoninie) instr. Wioletta Cierniak
  • Maria Gita (SP nr 3 Tomaszów Lubelski) instr. Danuta Stadnicka
  • Klaudia Fink (SP nr 8 Lębork) instr. Mirosława Jóźwiak     

KATEGORIA WIEKOWA: szkoła Podstawowa kl. IV - VI 

  • Miejsce I Jakub Szumowski (MDK w Zamościu) instr. Małgorzata Magryta
  • Miejsce II Aleksandra Soroka (Stow. „Drukarnia Wyobraźni” Zamość) instr. Maria Śliczniak 
  • Miejsce III Jakub Bucior (ZS i Przedszkola, Tarnawatka) instr. Ewa Zieńko- Bajwoł
  • Łukasz Bucior (ZS i Przedszkola, Tarnawatka) instr. Ewa Zieńko- Bajwoł

Wyróżnienia (kl. IV-VI szkoły podstawowe):  

  • Julia Smyk (ZS i Przedszkola, Tarnawatka) instr. Ewa Zieńko- Bajwoł
  • Karolina Budnicka (ZOK Złocieniec) instr. Elżbieta Kordek
  • Wiktoria Szala (MDK Zamość) instr. Małgorzata Magryta
  • Katarzyna Wieczorek (Publ. SP Długosiodło) instr. Agata Pędzich
  • Mateusz Zubrzycki (Sp nr 3 Tomaszów Lubelski) instr. Iwona Jędruszko
  • Gabriela Kiczkajło (Hajnowski Dom Kultury- Koło Plastyczne „Deformacja”) instr. Zenaida Jakuć
  • Zofia Sójka (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia Gdańsk) instr. Bernadeta Cieślewicz- Orawiec
  • Karol Niemczycki (MDK Zamość) instr. Małgorzata Magryta
  • Mateusz Hurka (M-GOK Kalisz Pom.) instr. Teresa Stąporek
  • Rezida Beksultanova  (SP nr 2 Łomża) instr. Joanna Kossakowska
  • Alicja Minkina (Zespół Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Wrocław ) instr. Elżbieta Ratajczyk

KATEGORIA WIEKOWA: gimnazjum

  • Miejsce I Agata Ladra (M-GOK Kalisz Pom.) instr. Teresa Stąporek
  • Miejsce II Kinga Kosakowska (Gimnazjum nr 1 Gdynia) instr. Barbara Wroniak
  • Miejsce III Anna Brzozowska (Gimnazjum nr 1 Gdynia) instr. Barbara Wroniak

Wyróżnienia (gimnazjum):

  • Natalia Pędzich (Gimnazjum Publiczne Długosiodło) instr. Agata Pędzich
  • Mikołaj Kotliński (Gimnazjum – Szkoła Muzyczna I i II ST. Gdynia) instr. Bernadeta Cieślewicz- Orawiec
  • Karolina Klus (MDK Zamość) instr. Małgorzata Magryta
  • Marlena Mojżesz (MDK Zamość) instr. Małgorzata Magryta
  • Agata Młynarczyk ( MOK Moryń) inst. Aniela Głodna
  • Oktawia Gwiaździńska (M-GOK Kalisz Pom.) instr. Teresa Stąporek

KATEGORIA WIEKOWA: Szkoły Ponadgimnazjalne

  • Miejsce I Hanna Przytaska (M-GOK Kalisz Pom.) instr. Teresa Stąporek
  • Miejsce II Kamila Mazur (M-GOK Kalisz Pom.) instr. Teresa Stąporek
  • Miejsce III Wojciech Twardo (I Liceum Wyszków) instr. Konrad Wróbel

Wyróżnienia (szkoły ponadgimnazjalne):

  • Małgorzata Łada (DOK Dębno) instr. Aniela Głodna
  • Daria Oleksiak (I LO Wyszków) instr. Konrad Wróbel
  • Daria Gralak (M-GOK Kalisz Pom.) instr. Teresa Stąporek
  • Weronika Paczkowska (I LO Wyszków) instr. Konrad Wróbel
  • Agata Maciejewska (M-GOK Kalisz Pom.) instr. Teresa Stąporek

Ponadto Komisja Konkursowa postanowiła wyróżnić niektóre prace osób reprezentujących ośrodki szkolno-wychowawcze, oraz Koło Pomocy Dzieciom z Niepełną Sprawnością Ruchową, które trudno byłoby ocenić w powyższych kategoriach, a zasługują na uznanie.

Dodatkowe wyróżnienia otrzymują:

  • Malwina Młodożeniec (TPD w Kaliszu Pom.) instr. Bolesława Płachta
  • Monika Misiura (Koło Pomocy Dzieciom z Niepełnosprawnością Ruchową Kalisz Pom.) instr. Bolesława Płachta
  • Łukasz Dobiesz (Koło Pomocy Dzieciom z Niepełnosprawnością Ruchową Kalisz Pom.) instr. Bolesława Płachta
  • Dorota Banach (Koło Pomocy Dzieciom z Niepełnosprawnością Ruchową Kalisz Pom.) instr. Bolesława Płachta
  • Marcelina Rynkowska (SP nr 49 Gdynia) instr. Anna Pankau
  • Zuzanna Błajek (SP nr 49 Gdynia) instr. Anna Pankau
  • Karolina Milewska (SP nr 49 Gdynia) instr. Anna Pankau
  • Rafał Śliwka (Specjalny Ośrodek – Wychowawczy Wyszków) inst. Anna Wojtaszek
  • Paulina Łukaszewska (Specjalny Ośrodek – Wychowawczy Wyszków)  inst. Anna Wojtaszek
  • Angelika Kuchta (Specjalny Ośrodek – Wychowawczy Wyszków) inst. Anna Wojtaszek
  • Karolina Szczęsna (Specjalny Ośrodek – Wychowawczy Wyszków) inst. Anna Wojtaszek
  • Wojciech Pieńczuk (Specjalny Ośrodek – Wychowawczy Wyszków) inst. Anna Wojtaszek
  • Mateusz Joachimiak (Specjalny Ośrodek – Wychowawczy Wyszków) inst. Marzena Szulc
  • Cezary Joachimiak (Specjalny Ośrodek – Wychowawczy Wyszków) inst. Marzena Szulc

 

Dział: Kalisz Pomorski

„Poszukiwania” to wystawa fotografii, która jest efektem warsztatów fotografików, mieszkańców powiatu drawskiego pod okiem Leszka Paradowskiego. Od 5 listopada można ją zobaczyć w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim.

Celem warsztatów prowadzonych przez kilka miesięcy była nie tylko pracą nad techniką, ale przede wszystkim poszukiwanie własnego stylu fotografii przez uczestników – powiedział podczas wernisażu Leszek Paradowski. 

Wystawa jest zbiorem 30-tu prac różnych fotografików biorących udział w cyklu spotkań. Przez kilka miesięcy uczestnicy spotykali się budynku Ośrodka Kultury gdzie poznawali aspekty fotografii pejzażowej i konceptualnej. Realizowali zadania domowe, a wykonane prace przynosili i wspólnie omawiali. W ramach zajęć teoretycznych odbyły się również szkolenia z obróbki graficznej fotografii. 

Prawdziwym sprawdzianem były wspólne wypady plenerowe, zarówno pejzażowej jak i z udziałem modelek. 

W spotkaniu wziął udział Zbigniew Ptak, Burmistrz Drawska Pomorskiego, Romana Kowalewicz – Dyrektor Złocienieckiego Ośrodka Kultury oraz Renata Żołądkiewicz, kierownik artystyczny Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim. Klimatu uroczystości dodała instrumentalna gra na gitarze akustycznej Andrzeja Szatana.

Wystawę można zobaczyć do 8 grudnia 2013 roku. 

„Islandia" - Taki właśnie ma tytuł wystawa fotografii, którą możemy oglądać już od 22 października 2013 roku w Złocienieckim Ośrodku Kultury w „Galerii na ścianie". Autorem zdjęć jest Leszek Paradowski. Jego prace wielokrotnie były publikowane w albumach, czasopismach, kalendarzach, katalogach krajowych i zagranicznych oraz brały udział w międzynarodowych wystawach pokonkursowych na sześciu kontynentach. Jest laureatem ponad stu międzynarodowych konkursów fotograficznych.

Seria zdjęć „ Islandia" otrzymała pierwsze miejsce w kategorii natura – inne oraz trzecie miejsce w kategorii publikacje – natura w jednym z największych konkursów fotograficznych na świecie „International Photography Award 2013" IPA (USA).

Na wernisaż przybyła liczna grupa miłośników twórczości Leszka Paradowskiego. Wystawę możemy oglądać do 8 listopada 2013 roku. 

 

Dział: Złocieniec
sobota, 19 październik 2013 16:07

Wystawa klubu plastyka Impresja w Kaliszu Pomorskim

W Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim 16 października miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Klubu Plastyka „Impresja” funkcjonującego przy Choszczeńskim Domu Kultury. 

Uczestnicy wystawy mieli przyjemność poznać członków „Impresji”. Prezes Klubu Plastyka „Impresja” Jolanta Ziółkowska przedstawiła członków klubu i opowiedziała o wspólnej dla wszystkich członków „Impresji” pasji. W roku ubiegłym „Impresja” obchodziła 35-lecie istnienia. Powstała bowiem w 1977 r. przy Choszczeńskim Domu Kultury. Inicjatorem i założycielem klubu był Edmund Pokorniecki, który do dnia dzisiejszego prowadzi zespół.

W sferze zainteresowań członków klubu pozostaje malarstwo, ale także grafika i rzeźbiarstwo. Intensywna działalność klubu znacznie wykracza poza środowisko lokalne, dlatego jedynie do końca października będzie można podziwiać prace. Zapraszamy.

 

Dział: Kalisz Pomorski

W Wałeckim Centrum Kultury w niedzielę 29 wrzesnia odbył się już po raz 6. Wojewódzki Przegląd Plastyków Nieprofesjonalnych. Po raz drugi uczestniczyli w nim artyści z Gminy Czaplinek, a w tym roku dołączyli do nich artyści z pozostałych gmin powiatu drawskiego, po wcześniejszych eliminacjach powiatowych zorganizowanych przez Czaplinecki Ośrodek Kultury. Była to najliczniejsza grupa uczestnicząca w tym Przeglądzie, udział wzięło 6 zespołów, łącznie 54 artystów z województwa zachodniopomorskiego, reprezentując Barlinek, Choszczno, Czaplinek, Kołobrzeg i Wałcz. Przegląd otworzyła etiuda artystyczna w wykonaniu uczniów II LO im. ks. Józefa Tischnera w Wałczu.

Uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej dokonała Dyrektor Wałeckiego Centrum Kultury Małgorzata Laskowska – Iwanowicz, nagrody i wyróżnienia w formie albumów, dyplomów i statuetek ufundowanych przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, wręczali Burmistrz Miasta Wałcz Pani Bogusława Towalewska oraz Burmistrz Czaplinka Pan Adam Kośmider.Na wystawie można było obejrzeć prace z malarstwa, grafiki i rysunku, rzeźby, tkaniny i haftu oraz po raz pierwszy z fotografii artystycznej. Poziom prac oceniono bardzo wysoko, podkreślając duży profesjonalizm artystów nieprofesjonalnych, gdzie właściwie zaciera się różnica między artystami profesjonalistami a artystami amatorami – bo albo artystą się jest, albo nie jest.Pan Jerzy Płachta z Kalisza Pomorskiego, reprezentując Czaplinecki Ośrodek Kultury i powiat drawski otrzymał WYRÓŻNIENIE w kategorii rzeźba za swoje prace z korzenioplastyki. 

Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider dodatkowo uhonorował kwiatami każdego artystę z grupy czaplineckiej (powiat drawski), nasi artyści mogli zapoznać się z twórczością i pasjami innych artystów, poznać się lub odświeżyć swoje znajomości. To cenne i wspaniałe spotkanie dla artystów z Czaplinka zakończyło się  „małą czarną” i dalszymi dyskusjami artystycznymi w wałeckiej kawiarence w towarzystwie Państwa Kośmider i Janiny Gąszcz Dyrektora CzOK.

Czaplinecki Ośrodek Kultury już teraz zaprasza wszystkich artystów amatorów z terenu powiatu drawskiego do udziału w Eliminacjach Powiatowych Wojewódzkiego Przeglądu Prac Plastyków Nieprofesjonalnych, które odbędą się w czerwcu 2014r. Informacje o zasadach konkursu i dokładnym terminie będą podane w styczniu – lutym 2014r. 

Oto nasi bohaterowie i ich arcydzieła uczestniczące w Przeglądzie:

  1. Genowefa Polak, Czaplinek – komplet szkła dekoracyjnego „Magnolia” (1szt. patera, 1szt. salaterka,  1szt. świecznik)- technika: decoupage.
  2. Genowefa Dykier, Złocieniec  (malarstwo olejne)– tryptyk „Wschód słońca nad Pacyfikiem” 1szt.,    Martwa natura w ramie drewnianej 1szt „Rzeka Drawa” w ramie drewnianej 1szt.
  3. Marta Hnatowska, Czaplinek – 3 szt. rysunków: „Koń”(kredka pastela), „Piękno tkwi w szczegół  ”Dotyk”.
  4. Jerzy Płachta, Kalisz Pomorski – 3 szt. korzenioplastyki: „Bociany”, „Kruk”, „Sowa”.
  5. Bolesława Płachta, Kalisz Pomorski – 3 szt. prac): „Pelerynka” ( filcowanie), „Kapelusz z kwiatkiem”  (robótki   szydełkowe), „Maja w kwiatach” (obraz olej)
  6. Helena Brożek, Czaplinek – 3 szt. prac haftu krzyżykowego: „Pomnik Jana Pawła II”, „Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie”, „Calla Lily”.
  7. Irena Klas, Czaplinek – tkanina artystyczna, tkana na krosnach poziomych: 3szt. bieżników, 3 szt. toreb  z 3szt. etui, 2szt. pasiaków.
  8. Krystyna Wenelska, Czaplinek – ceramika: „Grupa Trzech Dzbanów” (3szt. dzbanów z gliny kamionkowej, szkliwione ręcznie).
  9. Magdalena Mokrogulska, Czaplinek – komplet biżuterii (naszyjnik 1szt.+ para kolczyków), 1 szt. szkła dekoracyjnego- decoupage „Butelka na nalewkę”.
  10. Joanna Szafarz, Czaplinek – 3 szt. rysunków w ołówku: „Moim ludzkim prawem błądzić”, „Dlaczego ludzie  tak bardzo boją się starości”, „Pamiętaj, każde stworzenie ma uczucia”.

Wystawę można oglądać w sali klubowej Wałeckiego Centrum Kultury do końca października.

 

 

Dział: Czaplinek
wtorek, 10 wrzesień 2013 22:08

Wystawa Zbigniewa Taszyckiego

4 września w Galerii Pałacowej odbył się wernisaż wystawy INSTALACJA „In Side” oraz dokumentacji twórczości Zbigniewa Taszyckiego ze zbiorów Fundacji „Moje Archiwum” z Koszalina.  Dla Taszyckiego przestrzeń galerii to podstawowy element i główny motyw w jego języku sztuki. Zawsze twórczo odnosił się do określonego miejsca, w którym wystawiał/aranżował prace i ono w danej chwili budowało jego sposób myślenia, sposób dochodzenia do konkretnych rozwiązań twórczych (T. Wilmański: Realność wnętrza – poszukiwanie przestrzeni. W: Zbigniew Taszycki w zbiorach galerii „Moje Archiwum”. Fundacja „Moje Archiwum”, 2013).

W ten szczególny wieczór Zbigniew Taszycki poprzez działanie performatywne inicjował odbiór sztuki różnymi zmysłami. Partycypujący w sztuce bowiem zostali poddani dogłębnemu odbiorowi przez zmysł wzroku i węchu. Odkrywając uroki lochów Pałacu w Kaliszu Pomorskim Zbigniew Taszycki nadał im osobliwy wyraz akcentując każdy szczegół pudrem. Podkreślając bielą pudru uwypuklenia artysta sprawił iluzyjny odbiór przestrzeni  ekspozycyjnej. Angażując zmysłu węchu odbiorców Taszycki zdecydował się na agresywne, intensywne uczestnictwo w sztuce. Działania na kolorze sprawiają unikalny wymiar kreacji artystycznej.

Wystawę będzie można podziwiać do 20 września 2013 r. 

 

Dział: Kalisz Pomorski
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM