Wyświetlenie artykułów z etykietą: Stowarzyszenie Diabetyków
Integracja i zdrowy styl życia – spotkanie członków klubów Stowarzyszenia Diabetyków z powiatu drawskiego
27 września nad jeziorem Okra w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie integracyjne pod hasłem „W zdrowym ciele lekkość życia”. Wydarzenie przygotowało Drawskie Stowarzyszenie Diabetyków, a udział w nim wzięli członkowie z kilku gmin powiatu oraz przedstawiciele władz wojewódzkich.
Dodatkowe informacje
-
.
Święto drawskich Diabetyków
W dniu wczorajszym, tj. 24 października w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim odbyła się uroczystość Jubileuszu 15-lecia Koła Diabetyków w Drawsku Pomorskim połączona z obchodami Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.
W uroczystości uczestniczył Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, który w imieniu Rady i Zarządu Powiatu podziękował za dotychczasową pracę i życzył kolejnych udanych lat w działalności Koła oraz wielu sukcesów. Na sali obecny był także Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz.
Uroczystość zorganizowaną przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Drawsku Pomorskim rozpoczęła Lucja Duczmańska, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Terenowe w Drawsku Pomorskim, która podsumowała 15 lat działalności Koła. Podczas uroczystości wręczono podziękowania, dyplomy i odznaczenia dla osób, które w sposób szczególny przyczyniły się rozwoju i sukcesów Koła.
Wszyscy obecni mogli również wysłuchać wykładu na temat powikłań sercowo-naczyniowych związanych z cukrzycą, który poprowadził lekarz Roman Radziszewski. Zakończenie uroczystości swoim programem artystycznym uświetnił zespół „Darskowiacy”.
Diabetycy mają nową siedzibę
Od dziś drawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków dysponuje nową siedzibą zlokalizowaną na ulicy Gen. Wł. Sikorskiego.
O godzinie 11:00 odbyła się uroczystość otwarcia nowego lokalu. W spotkaniu wzięli udział Zbigniew Ptak, Burmistrz Drawska Pomorskiego oraz Czesław Faliński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim. Obiekt przed oddaniem został całkowicie wyremontowany i dostosowany do potrzeb diabetyków oraz wyposażony w niezbędne meble i urządzenia.
Lucja Duczmańska, Prezes Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, w swojej wypowiedzi gorąco podziękowała Burmistrzowi Ptakowi za przeznaczenie lokalu na potrzeby diabetyków, za jego remont i pomoc w wyposażeniu. Obecny na spotkaniu ks. Kanonik Krzysztof Kozakiewicz poświęcił nową siedzibę i podziękował za zaproszenie. Po części oficjalnej wystąpił zespół śpiewaczy „Darskowiacy”, a nowi gospodarze zaprosi diabetyków i gości na poczęstunek.
