:

Wyświetlenie artykułów z etykietą: Stowarzyszenie Diabetyków

27 września nad jeziorem Okra w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie integracyjne pod hasłem „W zdrowym ciele lekkość życia”. Wydarzenie przygotowało Drawskie Stowarzyszenie Diabetyków, a udział w nim wzięli członkowie z kilku gmin powiatu oraz przedstawiciele władz wojewódzkich.

Dodatkowe informacje

  • .
środa, 25 październik 2017 22:04

Święto drawskich Diabetyków

W dniu wczorajszym, tj. 24 października w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim odbyła się uroczystość Jubileuszu 15-lecia Koła Diabetyków w Drawsku Pomorskim połączona z obchodami Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.
W uroczystości uczestniczył Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, który w imieniu Rady i Zarządu Powiatu podziękował za dotychczasową pracę i życzył kolejnych udanych lat w działalności Koła oraz wielu sukcesów. Na sali obecny był także Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz.


Uroczystość zorganizowaną przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Drawsku Pomorskim rozpoczęła Lucja Duczmańska, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Terenowe w Drawsku Pomorskim, która podsumowała 15 lat działalności Koła. Podczas uroczystości wręczono podziękowania, dyplomy i odznaczenia dla osób, które w sposób szczególny przyczyniły się rozwoju i sukcesów Koła.
Wszyscy obecni mogli również wysłuchać wykładu na temat powikłań sercowo-naczyniowych związanych z cukrzycą, który poprowadził lekarz Roman Radziszewski. Zakończenie uroczystości swoim programem artystycznym uświetnił zespół „Darskowiacy”.

 

czwartek, 10 lipiec 2014 00:00

Diabetycy mają nową siedzibę

Od dziś drawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków dysponuje nową siedzibą zlokalizowaną na ulicy Gen. Wł. Sikorskiego. 

O godzinie 11:00 odbyła się uroczystość otwarcia nowego lokalu. W spotkaniu wzięli udział Zbigniew Ptak, Burmistrz Drawska Pomorskiego oraz Czesław Faliński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim. Obiekt przed oddaniem został całkowicie wyremontowany i dostosowany do potrzeb diabetyków oraz wyposażony w niezbędne meble i urządzenia. 

Lucja Duczmańska, Prezes Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, w swojej wypowiedzi gorąco podziękowała Burmistrzowi Ptakowi za przeznaczenie lokalu na potrzeby diabetyków, za jego remont i pomoc w wyposażeniu. Obecny na spotkaniu ks. Kanonik Krzysztof Kozakiewicz poświęcił nową siedzibę i podziękował za zaproszenie. Po części oficjalnej wystąpił zespół śpiewaczy „Darskowiacy”, a nowi gospodarze zaprosi diabetyków i gości na poczęstunek.

 

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM