Wyświetlenie artykułów z etykietą: Poligon drawski
Pierwsi żołnierze 16 WOG są już zaszczepieni
Już z końcem starego roku w 16 Wojskowym Oddziale Gospodarczym w Olesznie przeprowadzono pierwsze szczepienia na COVID-19. Jako pierwszy został zaszczepiony lekarz Ambulatorium w Olesznie, kolejnymi zaszczepionymi z grupy „ 0” byli kierownik ambulatorium oraz ratownicy medyczni ambulatorium w Olesznie.
Jak informuje 16 WOG u żadnego z zaszczepionych nie wystąpiły objawy nie niepożądane. Zainteresowanie szczepieniami wśród medyków jest duże wszyscy medycy deklarują chęć zaszczepienia. Wszyscy cierpliwie czekają na swoją kolej oraz zachęcają wszystkich do szczepienia.
Dodatkowe informacje
-
.
WOG przygotowany na chorych. Ambulatorium i izba chorych po gruntownym remoncie
Jak informuje 16 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Olesznie przeprowadzony został gruntowny remont ambulatorium i izby chorych.
Pomimo trudności związanych z sytuacją pandemiczną udało się w terminie zakończyć prace remontowo - budowlane. Remont był realizowany w miesiącach wrzesień – grudzień 2020 r. – powiadomił WOG
W ramach inwestycji wykonano między innymi docieplenie budynku, odnowiono elewację. Wewnątrz budynku wykonano gruntowną przebudowę dostosowując tym samym pomieszczenia ambulatorium z izbą chorych do obowiązujących standardów i przepisów sanitarnych. Wymieniono podłogi, stolarkę drzwiową i okienną , oświetlenie i instalację grzewczą, dostosowane do obowiązujących standardów zostały węzły sanitarne.
Komendant podkreślił, że realizowane inwestycje i remonty pozytywnie wpływają na funkcjonowanie Oddziału Gospodarczego jako instytucji. Pozytywnie wpłynie to również na sposób oraz jakość obsługi zaopatrywanych jednostek wojskowych oraz współpracę z nimi w trakcie realizacji szkoleń poligonowych na Poligonie Drawskim. Wpłynie to również na wizerunek Oddziału Gospodarczego przy realizacji współpracy z wojskami sojuszniczymi realizującymi zadania na poligonie drawskim.
Wkrótce remont magazynu
„Wszyscy z wielkimi nadziejami czekamy na dalsze inwestycje, w szczególności czekamy na rozpoczęcie budowy wielobranżowego magazynu. Budowa ta pozwoli gruntownie odmienić warunki służby i pracy, ponieważ w 16 WOG-u dalej występuje niedobór powierzchni biurowej oraz magazynowej, co utrudnia realizację obsługi zaopatrywanych jednostek i instytucji wojskowych oraz współpracę logistyczną z ćwiczącymi wojskami na terenie Poligonu Drawskiego oraz współpracę z wojskami sojuszniczymi” – informował podczas otwarcia Komendant placówki
Dodatkowe informacje
-
.
Żołnierze w CSWL Drawsko szykują się do kolejnego roku intensywnych szkoleń wojskowych
Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko płk Marek GMURSKI w obecności kadry i pracowników 4 stycznia uroczyście rozpoczął rok szkoleniowy 2021. W czasie zbiórki osoby funkcyjne Centrum przedstawiły kluczowe zadania poszczególnych komórek organizacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem warunków bezpieczeństwa podczas wykonywania obowiązków służbowych, prowadzenia pojazdów i obchodzenia się z bronią.
Dodatkowe informacje
-
.
Żołnierze w Centrum odznaczeni i awansowani
W Sali Tradycji Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko Komendant płk Marek GMURSKI wręczył nominacje na wyższe stopnie podoficerskie mł.chor. Mariuszowi JANKOWSKIEMU i mł.chor. Karolowi SUWADZIE. Jednocześnie obaj żołnierze wyznaczeni zostali na nowe stanowiska służbowe.
W czasie tej samej uroczystości Komendant Centrum odznaczył st. chor. sztab. Marcina CZERWIŃSKIEGO Medalem „W Służbie Bogu i Ojczyźnie”.
Dodatkowe informacje
-
.
Amerykański system rakietowy M270 rozlokowany na Poligonie Drawskim
M270 Multiple Launch Rocket System – opancerzona, gąsienicowa wieloprowadnicowa wyrzutnia rakiet została właśnie rozlokowana na poligonie w Drawsku Pomorskim.
Działania są prowadzone przez 1 batalion 142 Brygady Artylerii z, Arkansas National Guard w ramach operacji AtlanticResolve.
Multiple Launch Rocket System (MLRS) to wysoce mobilny, automatyczny system, który strzela rakietami i pociskami ziemia-ziemia z platformy M270.
Jednostka wyrzutni MLRS składa się z wyrzutni M270 załadowanej 12 rakietami, zapakowanej w dwa zasobniki po sześć rakiet lub dwa zasobniki na pociski ziemia-ziemia MGM-140 ATACMS.
Atlantic Resolve wystartował w 2014 roku. Od tego czasu siły rotacyjne trenują w Europie. W tym ćwiczeniu bierze udział do 6000 żołnierzy z 17 krajów.
Dodatkowe informacje
-
ISSUU
🇺🇸 1st Battalion, 142 Field Artillery Brigade, Arkansas National Guard @arkansasguard, equipped with M270 MLRS has been deployed at Drawsko Pomorskie Training Area, Poland 🇵🇱, in support of Operation #AtlanticResolve as a part of Task Force #IronHorse. pic.twitter.com/VZhj5SmYfp
— Baltic Security (@balt_security) December 3, 2020 -
.
Prezydent ratyfikował polsko-amerykańską umowę o wzmocnionej współpracy obronnej. Dotyczy także naszego terenu wojskowego
Możliwość zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce, rozbudowę infrastruktury obronnej oraz zintensyfikowanie wspólnych ćwiczeń wojskowych przewiduje polsko-amerykańska umowa o wzmocnionej współpracy obronnej, którą ratyfikował Prezydent Andrzej Duda.
Dokument uzupełnia ubiegłoroczne deklaracje Prezydentów obu państw o zwiększeniu liczby amerykańskiego personelu z 4,5 tys. o co najmniej tysiąc osób.
Lista projektów infrastrukturalnych zapewnianych przez Polskę obejmuje 11 obiektów, w tym poligon w Drawsku Pomorskim. Poznań wyznaczono na siedzibę Wysuniętego Dowództwa Dywizyjnego oraz grupy wsparcia na teatrze Sił Lądowych Stanów Zjednoczonych. Drawsko Pomorskie wyznaczono na główną siedzibę Centrum Szkolenia Bojowego do wspólnego wykorzystania przez Siły Zbrojne Polski i Stanów Zjednoczonych.
We Wrocławiu-Strachowicach ma powstać siedziba bazy lotniczej załadunkowo-rozładunkowej Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, w Łasku siedziba eskadry zdalnie sterowanych statków powietrznych Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Powidz wyznaczono na siedzibę lotniczej brygady bojowej, batalionu bojowego wsparcia logistycznego oraz obiektu sił specjalnych, a Lubliniec na siedzibę kolejnego obiektu sił specjalnych. Żagań i Świętoszów wyznaczono dla pancernej brygadowej grupy bojowej.
Dodatkowe informacje
-
.
Mniny przeciwpancerne, pociski moździerzowe i więcej. Na poligonie przeprowadzono oczyszczanie
W miesiącu październik 2020 na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko odbyło się oczyszczanie poligonu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych pochodzenia wojskowego.
Powyższe przedsięwzięcie było realizowane przez pododdziały 12 DZ. W trakcie prac odnaleziono i zniszczono 116 szt. przedmiotów niebezpiecznych w tym:
- - 35 szt. zapalników;
- - 38 szt. pocisków artyleryjskich;
- - 29 szt. pocisków przeciwpancernych;
- - 7 szt. pocisków moździerzowych;
- - 5 szt. środków pozoracji pola walki;
- - 2 miny przeciwpancerne.
Całością prac z ramienia Komendanta CSWL Drawsko koordynował dowódca grupy rozminowania mł. chor. Robert Olczak.
Prace związane z oczyszczaniem terenu poligonu z PWiN organizuje się dwa razy w roku w miesiącu kwietniu oraz październiku. Mają one na celu zapewnić bezpieczeństwo żołnierzom szkolącym się na poligonie oraz osobą postronnym wykonującym prace konserwacyjne urządzeń poligonowych, prac leśnych, prac budowlanych, itp.
Dodatkowe informacje
-
.
Nowy pojazd opancerzony piechoty badany na drawskim poligonie przez ZBIAM
We wrześniu na poligonie w Drawsku Pomorskim pojawił się prototyp Nowego Bojowego Pływającego Wozu Piechoty (NBPWP) pk. BORSUK. Pojazd, wraz z zainstalowanym Zdalnie Sterowanym Systemem Wieżowym ZSSW-30 przeszedł serie badań i sprawdzeń, w tym testów ogniowych- podał informację Zespół Badań i Analiz Militarnych
Badania „Borsuka” miały charakter poznawczy i były pierwszą poligonową weryfikacją przyjętych dla tego systemu założeń. Wyniki badań nie są jawne. Obecnie, realizowane są czynności związane z oceną przeprowadzonych badań i ich wpływu na konfigurację sprzętu wojskowego.
– „Borsuk”, a dokładnie rzecz ujmując jego pierwszy prototyp został uzbrojony w ZSSW-30 i wyruszył na polowanie w Drawsku. Nie jesteśmy upoważnieni do informowania na tym etapie o wynikach przeprowadzonych sprawdzeń i testów, jednakże mogę z dumą powiedzieć, że jesteśmy w pełni zadowoleni z pierwszych efektów naszej pracy. Zarówno „Borsuk” jak i ZSSW-30 to najlepsze, istniejące przykłady tego, że inwestycje w krajowe kompetencje przynoszą spektakularne efekty – powiedział Bartłomiej Zając, prezes zarządu Huty Stalowa Wola S.A.
Zdalnie Sterowany System Wieżowy ZSSW-30, opracowywany przez HSW we współpracy z WB Electronics jest pierwszą w pełni polską konstrukcją bezzałogowej wieży. Zintegrowany z wyrzutnią przeciwpancernych pocisków kierowanych ZSSW-30 jest tworzony z myślą o wejściu do Sił Zbrojnych jako docelowe uzbrojenie nowych bojowych wozów piechoty i kołowych transporterów opancerzonych Rosomak, stanowiących jeden z filarów wyposażenia Wojsk Lądowych.
Dodatkowe informacje
-
.
Trwają powołania rezerwy. Wezwani pojadą na ćwiczenia RYŚ-20 na drawskim poligonie
2 Brygada Zmechanizowana Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczęła wcielenie żołnierzy rezerwy, którzy po otrzymaniu przedmiotów umundurowania już od dnia następnego rozpoczną intensywne szkolenie.
Jako pierwsi powołani zostali oficerowie i podoficerowie rezerwy. Przed nimi proces szkolenia pod nadzorem instruktorów oraz dowódców każdego szczebla. Następnie nastąpi przyjęcie kolejnych żołnierzy rezerwy, tym razem szeregowych.
Żołnierze powołani do brygady wezmą udział w ćwiczeniu pk. „RYŚ-20” na poligonie Drawskim oraz Nowa Dęba. Będzie to dla nich okres wytężonej pracy, którego zakładanym efektem końcowym jest przypomnienie oraz utrwalenie wcześniej zdobytych umiejętności.
Wcielenie nadzorował Dowódca 12 Dywizji Zmechanizowanej Pan gen. dyw. dr Dariusz PARYLAK.
Dodatkowe informacje
-
.
Baja Drawsko zakończona
Kuba Przygoński i Timo Gottschalk w Toyocie Hilux wygrali rajd Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie. Polsko-niemiecki duet przypieczętował w ten sposób tytuł mistrzów Polski w rajdach terenowych – pierwszy w karierze Przygońskiego. Starcie na poligonie w Drawsku Pomorskim zakończyło krótki, lecz intensywny sezon.
Łącznie blisko 120 zawodników w samochodach terenowych, ciężarówkach, a także na motocyklach i quadach wzięło udział w zawodach z bazą w Drawsku Pomorskim. Zakończona 10 października impreza była ostatnią w tym roku okazją do walki o punkty w krajowych cyklach rajdów terenowych, jak również w mistrzostwach Czech i strefy Europy Centralnej (FIA CEZ). Wykorzystując możliwości jakie daje poligon w Drawsku Pomorskim organizatorzy wytyczyli odcinki specjalne o łącznej długości ponad 300 km.
Jak na październik przystało, warunki były bardzo zróżnicowane. W wielu miejscach zalegało błoto, nie brakowało widowiskowych przejazdów przez kałuże, ale liczne były też fragmenty, w których trasa była zdecydowanie mniej mokra, co pozwalało na szybszą i bardziej agresywną jazdę. Zawodnicy podkreślali, że ważna była sztuka rajdowej improwizacji, szczególnie że trudno było dobrać opony, które sprawdzały się w każdym punkcie poligonu.
Poligon w Drawsku wyłonił mistrzów
Wyniki Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie były kluczowe także w kwestii tytułów w pozostałych grupach. W T2 (samochody seryjne) rajd i tytuł mistrzowski wygrali Szwagrzyk i Moliter jadący Mitsubishi Pajero. Na drugiej pozycji uplasowali się Pietrzycki i Pietrzycka (Dacia Duster), którzy jednocześnie byli najszybsi w klasyfikacji Dacia Duster Motrio Cup. Jednak w przekroju całego sezonu najskuteczniejszą załogą okazali się Rzeżuchowski i Jermakow i to oni cieszą się z tytułu w DDMC. Z kolei w grupie TH najwięcej punktów zgromadził duet Soboń/Markowski (Nissan Navara). Rywalizację kolosów, czyli dwóch czeskich załóg w ciężarówkach, na swoją korzyść rozstrzygnęła załoga w składzie Macik/Tomášek/Svanda i to oni zostali mistrzami Polski „wagi ciężkiej” (grupa T5).
O miano mistrzów Polski walczyli także motocykliści i quadowcy. W tym pierwszym gronie wymarzony triumf wyjeździł Tomasz Wikowicz na KTM EXC 450F. W finałowej rundzie sezonu wrocławianin pokonał kolejnego z rywali o ponad 9 minut. Po dwóch drugich miejscach wywalczonych przez quadowca Marcina Talagę, dziś przyszedł czas na zwycięstwo. Kierowca Can Ama Renegade zdobył w Drawsku Pomorskim komplet punktów i mistrzostwo Polski w grupie quadów z napędem na cztery koła. Wśród zawodników dysponujących quadami z napędem na jedną oś „samotne” zwycięstwo wyjeździł Michał Gawronek (Suzuki LTR 450), ale tytuł już wcześniej zapewnił sobie, nieobecny w Drawsku Pomorskim, Kamil Wiśniewski.
Mistrzostwa i puchar trzy razy w zachodniopomorskiem
Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie była także finałem sezonów w pucharach Polski, czyli seriach niższej rangi niż cykle w randze mistrzostw kraju. W ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych rywalizowano w trzech grupach: S1, S2 i UTV. W dwóch pierwszych na miano zdobywców pucharu zapracowały odpowiednio załogi Gołka/Gołka (Jeep Wrangler) oraz Jazic/Kuszewski (Dacia Duster). W grupie SSV rajd wygrali Graczyk i Pielużek (Can Am Maverick X3), ale zdobywców pucharu nie wyłoniono.
O puchar Polski walczyli również motocykliści. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszedł Jacek Bartoszek. Kierowca KTM EXC 450F finiszował dziś na drugim miejscu, ale dwie poprzednie rundy wygrał, zdobywając tym samym największą liczbę punktów.
W całym sezonie rajdów terenowych udało się przeprowadzić trzy rundy krajowego czempionatu, w tym jedną zaliczaną również do pucharu świata FIA. Co ciekawe wszystkie miały bazę w miastach województwa zachodniopomorskiego: Szczecinku (Baja Szczecinek, 24-26 lipca), Szczecinie (Wysoka Grzęda Baja Poland, 3-6 września) i Drawsku Pomorskim.
Dodatkowe informacje
-
.
Tak wyglądał prolog na Baja Drawsko
Wczoraj zawodnicy ścigali się na krótkim, jak na Poligon w Drawsku Pomorskim dystansie - 17,7 km, ale efektownych ujęć nazbierało się całkiem sporo.
Zobaczcie krótkie podsumowanie pierwszego dnia rywalizacji w finałowej rundzie sezonu 2020 w rajdach terenowych.
Dodatkowe informacje
-
.
Gmina Ińsko złożyła wniosek o poszerzenie granic kosztem powiatu drawskiego. Starostwo stargardzkie informuje co było przedmiotem spotkania
Z inicjatywy wojewody Tomasza Hinca w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się 24 września spotkanie w sprawie zmiany granic administracyjnych gminy Ińsko, a przy tym i gminy Kalisz Pomorski i Drawsko Pomorskie. W tej sprawie nie było do tej pory konkretnych informacji o przedmiocie spotkania, poza krótkim komunikatem Wojewody Zachodniopomorskiego.
W spotkaniu wzięli udział poseł Artur Szałabawka (Prawo i Sprawiedliwość), Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc oraz samorządowcy z gminy Ińsko, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski oraz powiatów stargardzkiego i drawskiego
Tematem spotkania była zmiana granic. Wynika z tego, że ponownie wraca temat oderwania części terenu poligonu drawskiego będącego w granicach Drawska Pomorskiego i Kalisza Pomorskiego na rzecz Ińska.
28 września więcej informacji na temat spotkania przekazało starostwo powiatowe w Stargardzie.
Jak czytamy w komunikacie: Od kilku już lat samorządowcy Ińska zabiegają o poszerzenie granic gminy, poprzez włączenie do jej terytorium obrębu Ziemska i Borowa, zlokalizowanych obecnie w obrębie gmin Drawsko Pomorskie i Kalisz Pomorski. Tereny te wchodzą w skład poligonu drawskiego. Koronnym argumentem samorządowców z Ińska, mającym przemawiać za zmianą granic gminy jest uciążliwe sąsiedztwo poligonu, szczególnie dla mieszkańców miejscowości Studnica i Czertyń w gminie Ińsko. Obie miejscowości zlokalizowane są wzdłuż tzw. drogi poligonowej, z której korzystają ciężkie transporty wojskowe. Dodatkową uciążliwość dla mieszkańców stanowi nieodległe sąsiedztwo strzelnicy, rzutni granatów oraz pasa taktycznego Mielno, wykorzystywanego do ćwiczeń artylerii.
Z komunikatu starostwa dowiadujemy się, że we wniosku o poszerzenie granic Gmina Ińsko podkreśla, że ponosi ciężar utrzymania dróg lokalnych wykorzystywanych przez wojsko w charakterze dojazdu na poligon. Wspomina również o skargach mieszkańców Studnicy i Czertynia, skazanych na uciążliwe sąsiedztwo poligonu.
Samorządowcy z powiatu stargardzkiego nie ukrywają, że korekta granic zapewniłaby gminie Ińsko część wpływów z tytułu podatku poligonowego, których obecnie jest pozbawiona. Warto dodać, że to już kolejny wniosek Ińska.
Z drugiej strony stoją samorządowcy z powiatu drawskiego, których gminy Drawsko Pomorskie i Kalisz Pomorski w przypadku powodzenia wniosku Ińska utraciłyby cześć dochodów. W tej sprawie rady gminy i Rada Powiatu Drawskiego przyjęły stosowne uchwały i negatywnie ustosunkowały się do pomysłu Ińska.
Był to okres prac nad zniesieniem gminy Ostrowice i wniosek został negatywnie zaopiniowany przez wojewodę. Także Rada Ministrów nie zdecydowała wówczas o poszerzeniu granic gminy, „z uwagi na brak obopólnej zgody pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego”.
Mimo to Gmina Ińsko złożyła w ubiegłym roku ponownie wniosek do MSWiA o zmianę granic, poprzez objęcie dwóch spornych obrębów. Dalszych losów kolejnego wniosku gminy oraz stanowiska sąsiadów w tej sprawie dotyczyło spotkanie, do którego doszło z inicjatywy Wojewody Zachodniopomorskiego, z udziałem Starosty Stargardzkiego i samorządowców- informuje Starostwo Powiatowe w Stargardzie
Dodatkowe informacje
-
.
Seniorzy na grzybobraniu na poligonie
To, że grzyby w lasach teraz są wiemy po ostatnich zbiorach, oraz po tym ile zdjęć przesłaliście do galerii z ostatniego weekendu. Wiemy także, że najwięcej ich chyba na poligonie, jednak nie można ot tak sobie na niego wejść – to niebezpieczne. Aby to zrobić trzeba mieć specjalne pozwolenie.
Takie pozwolenie uzyskali seniorzy z Dziennego Domu Seniora+ w Kaliszu Pomorskim.
Korzystając z zaproszenia pułkownika Marka Gmurskiego wybraliśmy się dziś na grzybobranie na poligon drawski – piszą seniorzy.
Opiekę nad grupą zbieraczy sprawował kpt. Roman Szkudlarek oraz st.chor.sztab. Marcin Czerwiński dzięki czemu seniorzy wycieczkę odbyli z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Udało im się także trafić na stado żubrów a zbory grzybów były obfite.
Tradycyjnie wizytę na poligonie zakończyliśmy ogniskiem zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Kolejne wspólne przedsięwzięcie już w planach – informują zadowoleni ze zbiorów i wyprawy seniorzy z Kalisza Pomorskiego
Pamiętajcie aby nigdy samodzielnie nie próbować wchodzić na teren poligonu. Grozi to konsekwencjami, zagrożeniem życia i zdrowia.
Dodatkowe informacje
-
.
Od poniedziałku przerzut wojsk. Potrwają do 25 września. Uważajcie w drodze do Szczecina
12 Brygada Zmechanizowana rozpocznie w poniedziałek 14 września przerzut wojsk na poligon drawski. Pierwszy etap potrwa do 18 września. Kolejnego można się spodziewać od 21 do 25 września.
W tych dniach, w szczególności w godzinach porannych oraz popołudniowych można spodziewać się wzmożonego ruchu kolumn wojskowych na drogach Pomorza Zachodniego. Obciążenia będą głownie na drodze krajowej nr 10. W wojskowych kolumnach będą zarówno kołowe transportery opancerzone Rosomak i moździerze Rak, jak również specjalistyczny sprzęt logistyczny oraz łączności.
Zwracamy się więc z prośbą do kierowców, aby nie wymuszać pierwszeństwa nad kolumnami oraz nie wjeżdżać pomiędzy poszczególne pojazdy kolumn (w kolumnie może poruszać się maksymalnie 20 pojazdów, a odległość między przemieszczającymi się kolumnami nie może być mniejsza niż 500 metrów). Jeżeli na początku i końcu kolumny porusza się pojazd uprzywilejowany (Żandarmeria Wojskowa lub Regulacja Ruchu), czyli z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, kolumna jest uprzywilejowana i każdy uczestnik ruchu drogowego zobowiązany jest ułatwić jej przejazd informuje kpt. Błażej Łukaszewski z 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie.
Dodatkowe informacje
-
.
Będą duże ćwiczenia pożarnicze na drawskim poligonie: GREEN SUPPORT-2020
W dniu 9 września na terenie CSWL Drawsko odbył się rekonesans do ćwiczenia pożarniczego GREEN SUPPORT-2020.
W rekonesansie wzięli udział przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie, Komendy Powiatowej PSP w Drawsku Pomorskim oraz CSWL Drawsko. Głównym celem rekonesansu było omówienie przebiegu ćwiczenia, które odbędzie się w dniach 25-26 września b.r. na terenie poligonu drawskiego.
Dodatkowe informacje
-
.
