Wyświetlenie artykułów z etykietą: Pływanie
Krzysztof Gajewski, doskonały pływak i rekordzista Guinnessa w pływaniu długodystansowym oraz w pływaniu lodowym trenował na jeziorze Drawsko. Zobaczcie czy poleca to jezioro pływakom
Krzysztof Gajewski to polski pływak doskonale znany w środowisku pływackim, Jest rekordzistą Guinnessa np. w pływaniu lodowym gdzie w 2022 w austriackim lodowcu Hintertux przepłynął 2 km, w wodzie o temperaturze poniżej 0 stopni Celsjusza, na wysokości ponad 3200 metrów. Pływak właśnie trenuje na jez. Drawsko.
Dodatkowe informacje
-
.
VII Maraton Pływacki Powiatu Drawskiego
Nad jeziorem Siecino - Wyspa Ostrów 29 lipca odbył się „VII Maraton Pływacki Powiatu Drawskiego” zorganizowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Powiatu Drawskiego.
Zawodnicy przybyli z różnych stron Polski min. Szczecina, Poznania, Kołobrzegu, Piły, Koszalina, Świnoujścia, Krakowa, Połczyna Zdroju, Złocieńca, oraz Czaplinka. Był również jeden zawodnik z Irlandii. Łącznie w imprezie uczestniczyło 26 osób w przedziale wiekowym 8 - 61 lat. Sędzią głównym była Pani Agnieszka Bucholc V-ce Prezes WOPR Powiatu Drawskiego.
Klasyfikacja
KATEGORIA I DO 12 LAT DYSTANS 200 M
- I MIEJSCE – Marta PAWLAK – Dobra
- II MIEJSCE – Tomasz SZWEDA - Piła
- III MIEJSCE – Nina WYSZYŃSKA - Złocieniec
KATEGORIA II 13-15 LAT DYSTANS 400 M
- I MIEJSCE – Julia RUDY - Szczecin
- II MIEJSCE – Marcin ŻYCZKO – Czaplinek
- III MIEJSCE – Dominik BUDZISZEWSKI - Złocieniec
KATEGORIA III 16-20 LAT DYSTANS 800 M
- I MIEJSCE – Maksymilian MIŚKIEWICZ - Szczecin
- II MIEJSCE – Piotr ZAWARSKI – Szczecin
- III MIEJSCE – Bogna JANKOWSKA – Szczecin
KATEGORIA IV 21-40 LAT DYSTANS 1600 M
- I MIEJSCE – Michał RYDZEWSKI - Szczecin
- II MIEJSCE – Marta GOLUS – Świnoujście
- III MIEJSCE – Maciej FURS – Szczecinek
KATEGORIA V POWYŻEJ 40 LAT DYSTANS 1200 M
- I MIEJSCE – Michał MIECZKOWSKI – Kołobrzeg
- II MIEJSCE – Jakub JANKOWSKI - Kołobrzeg
- III MIEJSCE – Andrzej PAWLAK - Dobra
NAJMŁODSZY ZAWODNIK – Nina Wyszyńska – Złocieniec
NAJSTARSZY ZAWODNIK – Andrzej BOGACZ – Kołobrzeg
Celem maratonu było popularyzowanie pływania na długich dystansach, propagowanie sportu rekreacyjnego i pływackiego, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku nad wodą wśród społeczeństwa, zachęcenie młodzieży do wstępowania w struktury WOPR oraz promocja pojezierza drawskiego pod względem turystycznym.
Zarząd WOPR Powiatu Drawskiego dziękuje za wsparcie finansowe i rzeczowe instytucjom, firmom oraz osobom prywatnym, dzięki którym mogliśmy zorganizować „VII Maraton Pływacki Powiatu Drawskiego”. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim zakupiliśmy wspaniałe puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Dla najlepszych zawodników, którzy zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych Prezes WOPR Powiatu Drawskiego Pan Krystian Budziszewski wręczył nagrody w postaci plecaków, śpiworów, okularów do pływania oraz drobne upominki dla pozostałych zawodników. Za bardzo duże wsparcie organizacyjne pragniemy podziękować naszym sponsorom tj., Kazimierz i Iwona Pokutyńscy, Bogdan Rajewski, Mirosław Piwowarczyk, Mariusz i Anna Pokutyńscy. Ponadto składamy podziękowania dla UKS „Szkwał” tj. p. Annie Kamińskiej i Grzegorzowi Jarosz za dodatkowe wsparcie przy zabezpieczaniu maratonu oraz doktorowi Piotrowi Jurskiemu, który od strony medycznej czuwał nad zawodnikami. Dziękujemy również wszystkim ratownikom WOPR PD oraz wolontariuszom, którzy przyczynili się do prawidłowego przebiegu „VII Maratonu Pływackiego Powiatu Drawskiego”.
Uczniowie z ZSP ANDERSA w projekcie „Jak ryba w wodzie”
Młodzież z ZSP Andersa wraz uczniami z obszaru miasta i gminy Złocieniec biorą udział w projekcie „Jak Ryba w Wodzie”. Projekt, uwzględniający działania dla młodzieży zawarte w Gminnym Programie Profilaktyki, polega na cyklu zajęć praktycznych z zakresu pływania użytkowego i ratownictwa wodnego. Nauka chwytów ratowniczych, procedur, nurkowania i holowania poszkodowanego oraz doskonalenie technik pływackich ma wyposażyć uczniów w wymagalne umiejętności na stopień ratownika młodszego WOPR. Zajęcia na pływalni mają wyrównać szanse małomiasteczkowej młodzieży w dostępie do atrakcyjnych i pożytecznych (korekcja wad postawy) form ruchu. Zainteresowanie młodzieży zdobyciem konkretnych uprawnień i forma aktywnego wypoczynku w atmosferze wszechobecnego stresu i frustracji związanych z nauką w szkole ma aspekt terapeutyczny. Aktywizacja młodzieży uzależnionej od internetu i zagrożeń nałogami w kierunku dbania o swoją sprawność i zdrowie jest uzasadniona.
Odpowiedzialny ratownik hołduje zasadzie zdrowego stylu życia i dbania o formę. Zajęcia będą wspierane warsztatami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu. Kompleksowe ujęcie wiedzy i umiejętności pozwoli młodzieży opanować sztukę niesienia pomocy w codziennym życiu. Zajęcia są prowadzone przez 2 nauczycieli z wymaganymi kwalifikacjami i stosownymi uprawnieniami. Wsparcia przedsięwzięciu udzieliły lokalne władze samorządowe, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Miejska. Beneficjentami przedsięwzięcia są uczniowie z LO Andersa w Złocieńcu i gimnazjum z terenu Miasta i Gminy Złocieniec (40 osób).
Kryterium naboru jest zadeklarowana chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu, zgoda rodziców i rekomendacja wychowawcy / pedagoga szkolnego w związku z rozpoznaniem sytuacji ucznia. Spodziewane rezultaty realizowanego projektu mają konkretny wymiar. Umiejętność pływania otwiera przed młodzieżą nowe perspektywy: ukończenie kursu wodniackiego potwierdzone zdobyciem karty pływackiej i zdaniem egzaminu na młodszego ratownika WOPR, możliwość sezonowego zatrudnienia nad wodą, zmiana nawyków i postaw w zakresie dbania o swój rozwój i gotowość niesienia pomocy, przeciwdziałanie nałogom i zagrożeniom, znoszenie barier w dostępie do basenu z powodu zubożenia i odległości, kształtowanie adekwatnej samooceny, zaspokojenie potrzeby atrakcyjnego spędzania czasu wolnego i przynależności do zidentyfikowanej grupy. Ponadto uzupełnienie braków kadrowych ratowników w gminie, wzrost bezpieczeństwa nad wodą oraz promocja aktywności młodzieżowej w mieście.
VI Maraton Pływacki Powiatu Drawskiego i ślubowanie ratowników
W sobotę 25 lipca nad Jeziorem Siecino - Wyspa Ostrów odbył się „VI Maraton Pływacki Powiatu Drawskiego” zorganizowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Powiatu Drawskiego. Celem maratonu było popularyzowanie pływania na długich dystansach, propagowanie sportu rekreacyjnego i pływackiego, upowszechnianie form aktywnego, wypoczynku nad wodą wśród społeczeństwa, zachęcenie młodzieży do wstępowania w struktury WOPR, promocja Powiatu Drawskiego pod względem turystycznym.
Zawodnicy przybyli z różnych stron Polski min. Połczyna Zdroju, Złocieńca, Czaplinka, Kołobrzegu, Koszalina, Krakowa, Szczecina, Poznania, Choszczna oraz innych miast. Łącznie w maratonie uczestniczyło osób w przedziale wiekowym 8 - 59 lat.
Klasyfikacja końcowa
KATEGORIA I DO 12 LAT DYSTANS 200 M
- I MIEJSCE – Julia RUDY - Szczecin
- II MIEJSCE – Oliwia LOREK - Złocieniec
- III MIEJSCE – Dominik BUDZISZEWSKI - Złocieniec
KATEGORIA II 13-15 LAT DYSTANS 800 M
- I MIEJSCE – Jakub WOLNICKI - Kraków
- II MIEJSCE – Maciej KOZŁOWSKI - Złocieniec
- III MIEJSCE – Kacper KAK - Złocieniec
KATEGORIA III 16-20 LAT DYSTANS 1200 M
- I MIEJSCE – Piotr ZAWARSKI - Szczecin
- II MIEJSCE – Bogna JANKOWSKA - Kołobrzeg
- III MIEJSCE – Mateusz KUBERSKI – Drawsko Pomorskie
KATEGORIA IV 21-40 LAT DYSTANS 2000 M
- I MIEJSCE – Maciej KUCHARSKI – Gorzów Wlkp.
- II MIEJSCE – Michał RYDZEWSKI - Szczecin
- III MIEJSCE – Łukasz KMIECIK - Załom
KATEGORIA V POWYŻEJ 40 LAT DYSTANS 1600 M
- I MIEJSCE – Jakub JANKOWSKI - Kołobrzeg
- II MIEJSCE – Artur KOTOWSKI - Warszawa
- III MIEJSCE – Andrzej PAWLAK - Dobra
- NAJMŁODSZY ZAWODNIK – Jakub głowacki - Złocieniec
- NAJSTARSZY ZAWODNIK – Robert Zarzycki – Kalisz Pomorski
Zarząd WOPR Powiatu Drawskiego dziękuje za wsparcie finansowe i rzeczowe instytucjom, firmom oraz osobom prywatnym, dzięki którym mogliśmy zorganizować „VI Maraton Pływacki” Powiatu Drawskiego”. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim zakupiliśmy wspaniałe puchary. Nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników oraz drobne upominki dla pozostałych zawodników ufundowali m. in.: Urząd Miasta Złocieniec, Zarząd Wojewódzki WOPR w Szczecinie, Mikulski Nieruchomości, Stanisława Rak-Lisowska, WOPR Powiatu Drawskiego. Za bardzo duże wsparcie organizacyjne pragniemy podziękować naszym sponsorom i osobom pomagającym w tworzeniu sympatycznej atmosfery imprezy pływackiej tj. Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji - Piotr Disterhoft, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego – Anna Kamińska, Rajewski Bogdan, Piwowarczyk Mirosław, Pokutyńscy Kazimierz i Iwona, Pokutyński Mariusz, nad bezpieczeństwem zawodników czuwał doktor Piotr Jurski, dziękujemy także WSZYSTKIM RATOWNIKOM I POMOCNIKOM.
Po maratonie pływackim ratownicy WOPR PD w celu przypomnienia wiadomości a także podniesienia kwalifikacji zawodowych przeprowadzili szkolenia z pierwszej pomocy oraz zademonstrowali pokaz ratownictwa wodnego. Zajęcia i pokaz ratownictwa poprowadzili ratownicy WOPR w osobach: Wojciech Reperowicz, Kamil Rychlik i Artur Czapski. Podczas szkoleń poruszono bardzo istotne zagadnienia tj.: resuscytacja krążeniowo-oddechowa, zawał mięśnia sercowego, epilepsja, omdlenie, rany i krwotoki, zadławienia, złamania, zwichnięcia i skręcenia, urazy głowy i kręgosłupa. Podczas pokazu zademonstrowano jak każdy z nas może udzielić pomocy osobie tonącej.
Tego samego dnia odbyło się uroczyste ślubowanie młodych ratowników WOPR. Szkolenie ukończyło 15 osób z Powiatu Drawskiego. Dla najlepszych dziesięciu kursantów Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim udzieliło dofinansowania.
Sportowe powitanie lata 2015 – relacja z imprezy
Wspaniała atmosfera, świetna zabawa, konkurencje i gry sportowe, tak po krótce można opisać imprezę pn. ,,Sportowe powitanie lata 2015”, która odbyła się w sobotę (27 czerwca) na plaży miejskiej nad jeziorem Okra w Drawsku Pomorskim. Przygotowane przez organizatorów atrakcje odbywały się na terenie plaży miejskiej i na przyległych obiektach sportowych nad jeziorem.
Impreza rozpoczęła się od turniejów plażowej piłki siatkowej i plażowej piłki nożnej. W pierwszym turnieju w szranki stanęło osiem par. Zawodnicy reprezentowali wysoki poziom sportowy, przez co mecze dostarczyły widzom wielu emocji. Ostatecznie, po wielu godzinach rywalizacji, pierwsze miejsce zajęła para Michał Sawka i Miłosz Szkudlarek. Drugie miejsce zajęli Michał Chrypo i Bartosz Mokrzycki, a trzecie Robert Jakubowski i Patryk Szadziewicz.
W turnieju plażowej piłki nożnej udział wzięło 6 drużyn. Mecze rozgrywano w dwóch grupach, dwa razy po pięć minut. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ,,Mi to bez różnicy”, która w finale pokonała zespól Samorządowców 1:0. W meczu o trzecie miejsce pewne zwycięstwo odniosła drużyna Sparty Węgorzyno, która pokonała piłkarzy MKS Drawa Drawsko Pomorskie.
W przerwie między meczami plażowej piłki nożnej odbył się również aerobik, który poprowadziła Justyna Terlecka.
Zanim turnieje piłki nożnej i siatkówki dobiegły końca, rozpoczęły się wyścigi kajakowe. Do pokonania na jeziorze Okra był dystans 1.500 m. Najlepszy zawodnik (Marcin Drożdżewski) pokonał go w czasie 4 min i 20 sek. Drugi najlepszy czas – 4 minuty i 24 sekundy – osiągnął Grzegorz Michalkiewicz. Na trzecim miejscu z czasem 4 minuty i 26 sekund uplasował się Arkadiusz Sałdak.
Podczas sobotniej imprezy Straż Pożarna w Drawsku Pomorskim przeprowadziła pokazy ratownictwa wodnego z bezpośrednim udziałem mieszkańców. Przez cały dzień można było popłynąć motorówkami WOPR powiatu drawskiego. Ratownicy WOPR dbali także o bezpieczeństwo wszystkich uczestników zabawy i plażowania. Dla najmłodszych przewidziano także inne atrakcje. Animatorzy z Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim prowadzili różnorodne zabawy i konkurencje. Najaktywniejsze dzieci otrzymały nagrody i gadżety.
Podczas całej imprezy oprawę muzyczną zapewnili drawscy dj-e z projektu Deep Sesje założonego przez dj-ów z Drawska Pomorskiego Tomasza Hryniewicza (Tom45) i Grzegorza Czerepaniaka (Focuset). Z kolei opiekę medyczną zapewnili członkowie Stowarzyszenia ,,Żarek” z Drawska Pomorskiego.
Dodatkowo dla wszystkich uczestników Fundacja Recal przekazała 200 puszek napojów izotonicznych. Akcja miała na celu propagowanie zbiórki puszek aluminiowych. Każdy kto wypił napój, musiał następnie wrzucić puszkę do specjalnego pojemnika.
Już pływam - projekt
Uczniowie dwóch klas trzecich Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim od 20 kwietnia do 22 czerwca 2015 r. realizowali projekt pt. „JUŻ PŁYWAM”. Środki na jego realizację pochodziły z funduszy gminy Drawsko Pomorskie oraz Zachodniopomorskiego Związku Towarzystw Krzewienia Kultury Fizycznej w Szczecinie.
W zajęciach programowych wzięło udział 46 uczniów podzielonych na trzy grupy. Zajęcia odbywały się w Parku Wodnym RELAX w Świdwinie w 10 kolejnych poniedziałków. Ich celem było zapobieganie wadom postawy, promowanie bezpiecznego zachowania się w wodzie oraz upowszechnianie kultury fizycznej. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały wychowawczynie klas Jolanta Oleszczuk i Bożena Kowalczuk oraz ratownicy. Realizacją programu pływania zajmowała się nauczycielka wychowania fizycznego pani Jolanta Makowska.
Uczniowie mieli szansę zdobycia umiejętności pływackich i rozwoju sportowych talentów. Program zajęć obejmował skoki do wody, ćwiczenia wypornościowe, nurkowanie, technikę pływania na grzbiecie, stylem klasycznym i kraulem.
22 czerwca odbyła się Gala Pływania podsumowująca program z udziałem beneficjentów programu, ich rodziców i pani dyrektor Lucyny Jabłońskiej. Wszyscy uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności pływackie. Odbyły się także zawody z pełną galą, aplauzem, medalami i podium. Poza dobrą zabawą uczniowie utrwalili postawę aktywnego spędzania czasu wolnego oraz nabyli nawyki prozdrowotne.
V Maraton Pływacki Powiatu Drawskiego
Nad Jeziorem Siecino - Wyspa Ostrów 26 lipca odbył się „V Maraton Pływacki Powiatu Drawskiego” zorganizowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Powiatu Drawskiego. Zawodnicy przybyli z różnych stron Polski min. Warszawy, Przemyśla, Szczecina, Kołobrzegu, Suchego Dworu, Dobrej, Złocieńca oraz innych miast. Łącznie w maratonie uczestniczyło 33 osób w przedziale wiekowym 10 - 58 lat.
Klasyfikacja
KATEGORIA I DO 12 LAT DYSTANS 200 M
- I MIEJSCE – Julia RUDY - – ZŁOCIENIEC
- II MIEJSCE – Dominik BUDZISZEWSKI – ZŁOCIENIEC
- III MIEJSCE – Urszula ZABORSKA – SUCHY DWÓR
KATEGORIA II 13-15 LAT DYSTANS 800 M
- I MIEJSCE – Natalia SZYMAŃSKA – PRZEMYŚL
- II MIEJSCE – Weronika PACŁAWSKA – PRZEMŚL
- III MIEJSCE – Wiktoria SIEŃKO – PRZEMŚL
KATEGORIA IV 19-35 LAT DYSTANS 2000 M
- I MIEJSCE – Michał RYDZEWSKI – SZCZECIN
- II MIEJSCE – Konrad JAJECZNIK – WARSZAWA
- III MIEJSCE – Magdalena ŁOPATOWSKA – LUBIESZEWSO
KATEGORIA V POWYŻEJ 35 LAT DYSTANS 1600 M
- I MIEJSCE – JANKOWSKI JAKUB – KOŁOBRZEG
- II MIEJSCE – Michał MIECZKOWSKI – KOŁOBRZEG
- III MIEJSCE – Andrzej PAWLAK – DOBRA
- Najmłodszy zawodnik Powiatu Drawskiego – Dominik BUDZISZEWSKI 10 lat – ZŁOCIENIEC
- Najstarszy zawodnik – Leszek GAŁAN 51 lat – ZŁOCIENIEC
Puchary zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim. Nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników oraz drobne upominki dla pozostałych zawodników ufundowali min.: Urząd Miasta Złocieniec, Zarząd Wojewódzki WOPR w Szczecinie, Andrzej Ptak, Tomasz i Joanna Ragiel, Małgorzata Krzemińska. W organizacji bardzo pomogli Jarosz Grzegorz UKS Szkwał, Reperowicz Wojciech WOPR Szczecinek, Rajewski Bogdan, Piwowarczyk Mirosław, Pokutyńscy Kazimierz i Iwona, Pokutyński Mariusz i Anna, nad bezpieczeństwem zawodników czuwali Piotr Jurski, Ireneusz Karatysz.
Po maratonie pływackim ratownicy WOPR PD zaprezentowali pokaz ratownictwa wodnego przy użyciu sprzętu ratunkowego z wykorzystaniem skutera wodnego. Zademonstrowano udzielanie pomocy osobie poszkodowanej w wodzie a także bezpieczne i sprawne przetransportowanie na brzeg jeziora w celu przekazania poszkodowanego dla zespołu ratownictwa medycznego. Kolejnym punktem było przypomnienie wiadomości z zasad udzielania pierwszej pomocy. Poruszono następujące zagadnienia: resuscytacja krążeniowo-oddechowa, zawał mięśnia sercowego, epilepsja, omdlenie, rany i krwotoki, zadławienia, złamania, zwichnięcia i skręcenia, urazy głowy i kręgosłupa.
Święto Wody nad jeziorem Busko w Żabinku
W miniony weekend w sobotę nad jeziorem Busko w Żabinku rozegrana została III edycja zawodów sportowych pn. „Święto Wody”. W tym roku rywalizowało ze sobą 6 osad z terenu Powiatu Drawskiego. Pomimo pochmurnego poranka jaki zagościł na plaży w Żabinku, wszystkie ekipy stawiły się na starcie z ogromną radością.
Po raz kolejny gościli znani olimpijczycy w osobach Marka Łbika – patrona honorowego imprezy, Macieja Freimuta oraz Jolanty Łukasiewicz Stańczak. Żabinek odwiedzili również zawodnicy osady smoczych łodzi Amber Szeczecin.
Imprezę tradycyjnie rozpoczęła parada smoków chińskich. W tegorocznym konkursie na najładniejszego smoka chińskiego udział wzięły 3 drużyny z Wierzchowa, Złocieńca oraz z Czaplinka. A było o co walczyć. Za pierwsze miejsce drużyna otrzymała tablety, za drugie miejsce MP 4, zaś za zajęcie trzeciego miejsca nagrodą były plecaki. Tegorocznym fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim. Pierwsze miejsce zdobył smok z Wierzchowa, drugie miejsce otrzymał smok z Czaplinka, natomiast na trzecim miejscu uplasował się smok złocieniecki.
Kolejnym etapem zabawy był konkurs kulinarny na najlepszą rybę. Wspaniałe kulinarne widowisko rozgrywające się na oczach całej widowni. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięli: Helena Leśniewska z Kalisza Pomorskiego – laureatka konkursu, Karol Zbytek z Białego Zdroju – 2 miejsce oraz Helena Skonieczko z Białego Zdroju, która zajęła 3 miejsce. Współorganizatorami konkursu kulinarnego byli: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, który ufundował nagrody w postaci miksera wielofunkcyjnego, parowara oraz blendera. Natomiast LGR Partnerstwo Drawy w Szczecinku zakupiło ryby na potrzeby konkursu. Należy podkreślić, iż szanowne jury miało ciężki orzech do zgryzienia, albowiem wszystkie potrawy konkursowe to był majstersztyk kulinarny.
Ok. godz. 12.30 rozpoczęły się zawody sportowe o Puchar Przechodni. Przypomnijmy, że osada Żabinka 2 krotnie sięgnęła po ten puchar. Zawody w sposób mistrzowski kolejny raz poprowadził Marek Łbik, zaś sędziami pomocniczymi byli zawodnicy osady smoczych łodzi ze Stowarzyszenia Amber w Szczecinie. Rywalizacja była bardzo ostra, zawodnicy z osady Żabinka dzielnie walczyli o zachowanie pozycji lidera w tegorocznej edycji. Przypomnijmy konkurencje: Wyścigi na smoczych łodziach na dystansie 200 m, przeciąganie smoczej łodzi oraz turniej piłki plażowej. Po zaciętych bojach, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych puchar przechodni wywalczyła w tym roku Osada z Gminy Złocieniec.
Zwycięstwo oznacza również to, że w przyszłym roku zawody zostaną rozegrane właśnie w Złocieńcu. Koronacji zwycięskiej drużyny dokonali Wójt Gminy Wierzchowo – Jan Szewczyk, Marek Łbik – patron honorowy przedsięwzięcia oraz Burmistrz Złocieńca Waldemar Włodarczyk.
Zawody zakończyły się wspólną zabawą. Ok godz. 22.30 miał miejsce pokaz sztucznych ogni.
- Organizatorzy dziękują sponsorom:
- Zachodniopomorska SKOK oddział w Złocieńcu
- Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim
- Bud Max Marzena Wnuk
- Starosta Drawski
- Marszałek Województwa zachodniopomorskiego
- LGR Partnerstwo Drawy w Szczecinku
Zmagali się z wodą podczas maratonu pływackiego
Nad Jeziorem Siecino - Wyspa Ostrów 27 lipca roku odbył się „IV Maraton Pływacki Powiatu Drawskiego” zorganizowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Powiatu Drawskiego. Zawodnicy przybyli z różnych stron Polski min. Wrocławia, Kołobrzegu, Koszalina, Myśliborza, Poznania, Połczyna Zdroju, Złocieńca, Czaplinka oraz innych miast. Łącznie w maratonie uczestniczyło 31 osób w przedziale wiekowym 8 - 58 lat.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA
KATEGORIA I DO 12 LAT DYSTANS 200 M
I MIEJSCE – ŁUKASZEWICZ EMILIA - ZALASEWO
II MIEJSCE – CZEPE NOEL - CZAPLINEK
III MIEJSCE – LOREK OLIWIA – ZŁOCIENIEC
KATEGORIA II 13-15 LAT DYSTANS 800 M
I MIEJSCE – GROBLICA JOANNA - KRZĘCIN
II MIEJSCE – JANKOWSKA BOGNA - KOŁOBRZEG
III MIEJSCE – KUZIO MATEUSZ - ZŁOCIENIEC
KATEGORIA IV 16-18 LAT DYSTANS 1200 M
I MIEJSCE – STRACHOTA MAREK - MYŚLIBÓRZ
II MIEJSCE - KROCZYŃSKI WOJCIECH - KOŁOBRZEG
III MIEJSCE – GMERNICKI MIKOŁAJ - ZŁOCIENIEC
KATEGORIA V POWYŻEJ 35 LAT DYSTANS 1600 M
I MIEJSCE – SKRZYPEK STEFAN - WROCŁAW
II MIEJSCE – SZAŁA EWA - KOZIEGŁOWY
III MIEJSCE – JANKOWSKI JAKUB - KOLOBRZEG
NAJMŁODSZY ZAWODNIK – SIKORA PIOTR 8 LAT- ZŁOCIENIEC
NAJSTARSZY ZAWODNIK – ŁUKASZEWICZ PAWEŁ 58 LAT- ZALASEWO
Po maratonie pływackim ratownicy WOPR PD zaprezentowali pokaz ratownictwa wodnego przy użyciu sprzętu ratunkowego z wykorzystaniem skutera wodnego. Zademonstrowano udzielanie pomocy osobie poszkodowanej w wodzie a także bezpieczne i sprawne przetransportowanie na brzeg jeziora w celu przekazania poszkodowanego dla zespołu ratownictwa medycznego. Kolejnym punktem było przypomnienie wiadomości z zasad udzielania pierwszej pomocy. Poruszono następujące zagadnienia: resuscytacja krążeniowo-oddechowa, zawał mięśnia sercowego, epilepsja, omdlenie, rany i krwotoki, zadławienia, złamania, zwichnięcia i skręcenia, urazy głowy i kręgosłupa.
Zarząd WOPR Powiatu Drawskiego dziękuje za wsparcie finansowe oraz rzeczowe instytucjom, firmom a także osobom prywatnym, dzięki którym mogliśmy zorganizować „ IV Maraton Pływacki Powiatu Drawskiego”. Przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim zakupiliśmy wspaniałe puchary. Nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników oraz drobne upominki dla pozostałych zawodników ufundowali min.: Urząd Miasta Złocieniec, Zarząd Wojewódzki WOPR w Szczecinie, Andrzej Ptak, Tomasz i Joanna Ragiel. Za bardzo duże wsparcie organizacyjne pragniemy podziękować naszym sponsorom i osobom pomagającym w tworzeniu sympatycznej atmosfery imprezy pływackiej tj. Grzegorz Jarosz UKS Szkwał, Wojciech Reperowicz WOPR Szczecinek, Rajewski Bogdan, Piwowarczyk Mirosław, Pokutyńscy Kazimierz i Iwona, Pokutyński Mariusz i Anna, nad naszym bezpieczeństwem czuwali Jarosław Felczerek, Ireneusz Karatysz. Dziękujemy także WSZYSTKIM RATOWNIKOM I POMOCNIKOM za profesjonalne zaangażowanie.
