Wyświetlenie artykułów z etykietą: OSP Wierzchowo
Strażacy gasili płonące auto w Wielbokach
W sobotni poranek, 10 maja, w miejscowości Wielboki doszło do pożaru samochodu osobowego. Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej z gminy Wierzchowo.
Dodatkowe informacje
-
.
Dachowanie pojazdu. Jedna osoba trafiła do szpitala
Wczoraj wieczorem na trasie Wierzchowo – Złocieniec doszło do groźnego wypadku. W wyniku dachowania samochodu osobowego marki Opel, jedna osoba trafiła do szpitala.
Dodatkowe informacje
-
.
Wypadek samochodu osobowego z łosiem na trasie Żabinek-Sienica
Dodatkowe informacje
-
.
OSP Wierzchowo będzie miało nowy samochód ratowniczo-gaśniczy
W ostatni dzień października została podpisana umowa na dofinansowanie zakupu nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4×4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzchowie. Dzięki temu nowoczesnemu pojazdowi nasi strażacy będą mogli jeszcze skuteczniej reagować w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia i mienia.
Dodatkowe informacje
-
.
Groźny pożar garaży, w którym została poszkodowana jedna osoba
W sobotnie popołudnie, 2 listopada 2024 roku, w miejscowości Żabin (gmina Wierzchowo) doszło do groźnego pożaru, który wybuchł w garażach zawierających butle z gazem. Zdarzenie, zgłoszone o godzinie 15:48, wymagało szybkiej interwencji strażaków.
Dodatkowe informacje
-
.
Strażaków z naszego powiatu przywitał przerażający obraz zniszczeń. Relacja
Lądek-Zdrój, jeden z najpiękniejszych kurortów Dolnego Śląska, nie został ominięty przez powódź. Powódź, która przetacza się przez Polskę, przyniosła ze sobą ogromne zniszczenia. Zerwane mosty, zalane domy i ulice, zrujnowana infrastruktura – widok, który zastały lokalne służby ratunkowe oraz strażacy i ratownicy z całej Poslki, pozostawił na nich niezatarty ślad.
Dodatkowe informacje
-
.
Zebranie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Wierzchowo – Zmiana Komendanta
4 września odbyło się zebranie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wierzchowie, podczas którego dokonano uroczystej zmiany na stanowisku Komendanta Oddziału Gminnego. Prezes Zarządu Gminnego, druh Tomasz Suchoński, w imieniu całego Zarządu, wyraził głęboką wdzięczność dla dh Bogusława Pawłowicza, który w dniu zebrania obchodził swoje 65. urodziny, a zgodnie z przepisami przestał pełnić funkcję Komendanta.
Dodatkowe informacje
-
.
Pożar pojazdu w Wierzchowie
W piątek, 22 marca nad ranem strażacy zostali zadysponowani do pożaru busa. Zdarzenia miało miejsce w Wierzchowie.
Dodatkowe informacje
-
.
Dwa auta spłonęły w nocy
Bezpośrednio po oknami domów doszło do pożaru dwóch samochodów. Wszystko zdarzyło się w nocy w Żabinie.
Dodatkowe informacje
-
.
Dobrze, że strażacy mają podnośniki. Ostatnio często muszą ich używać. Pożary w Czaplinku i Sośnicy
Praktycznie kilka razy w tygodniu strażacy informują o kolejnych działaniach związanych z pożarami kominów. Są one bardzo niebezpieczne, bo często jest tak, że są słabo widoczne. Może jednak dojść do otwartego pożaru, a co gorsza w przypadku rozszczelnienia komina do zatrucia mieszkańców tlenkiem węgla. Może się również tak stać już po uruchomienia pieca bo przecież pęknięci komina przy zimnym kominie wcale nie muszą być widoczne.
4 lutego około godziny 23:00 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do pożaru komina przy ul. Kasztanowej w Czaplinku. Po przybyciu na miejsce stwierdzono że zapaliła się sadza w przewodzie kominowym. Polecono wygasić w piecu, rozstawić podnośnik koszowy i przy pomocy kuli kominiarskiej strącić palącą się sadzę. W działaniach udział brały 2 zastępy OSP Czaplinek.
Jak informuje Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza ze Złocieńca już ranem 5 lutego o 07:44 strażaków wezwano do miejscowości Sośnica do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Po przybyciu na miejsce stwierdzono że zapaliła się sadza w przewodzie kominowym. Polecono wygasić w piecu, rozstawić podnośnik koszowy i przy pomocy kuli kominiarskiej strącić palącą się sadzę. Działały OSP Złocieniec, OSP Wierzchowo i PSP Drawsko.
Dodatkowe informacje
-
.
Pożar samochodu w Wierzchowie
W nocy z 29 na 30 grudnia doszło do pożaru samochodu osobowego w Wierzchowie. Strażacy zostali wezwani do akcji na ul. Długą w Wierzchowie o godzinie 2.59.
Po przybyciu na miejsce służb ratowniczych twierdzono, że pali się samochód osobowy. Strażacy sprawnie poradzili sobie z pożarem i ugasili pojazd.
Dodatkowe informacje
-
.
Dobra wiadomość dla mieszkańców Kalisza Pom. i Wierzchowa. Żarek oraz strażacy zapraszają na ozonowanie pojazdów
Stowarzyszenie Żarek kontynuuje bezpłatną akcję ozonowania pojazdów na terenie powiatu drawskiego i gmin sąsiadujących.
Każdy chętny może bezpłatnie skorzystać z usługi. D o tej pory akacja została już przeprowadzona w kilku miastach na terenie powiatu drawskiego, a także w powiatach sąsiednich.
Teraz członkowie stowarzyszenia Żarek i strażacy z OSP Kalisz Pomorski oraz OSP Wierzchowo zapraszają mieszkańców tych gmin na ozonowanie swoich pojazdów.
Ozonowanie pozwala nie tylko odkazić pojazd ale w dużej mierze usunąć nieprzyjemne zapachy. Procedura trwa 30 minut, później trzeba auto przewietrzyć. Jest to całkowicie bezpieczne – informował nas w rozmowie Andrzej Podolak ze stowarzyszenia Żarek.
Tak wyglądała akcja w Drawsku Pomorskim
W trakcie akcji wolontariusze zbierają na chorego na SMA Kajtusia oraz organizują loterię.
Akcja w Wierzchowie przy parkingu Ochotniczej Straży Pożarnej zaplanowana jest na 6 grudnia o godzinie 10.
Dzień wcześniej o 10., 5 grudnia dezynfekcja wnętrza samochodów poprzez ich ozonowanie odbędzie się przy remizie OSP w Kaliszu Pomorskim.
Dodatkowe informacje
-
.
Uważajcie: Sucho w lasach. Właśnie spalił się fragment lasu okolicach m. Psie Głowy
4 sierpnia1 około godziny 14:30 służby ratownicze zostały zadysponowana do pożaru lasu w okolice miejscowości Psie Głowy.
Po dotarciu na miejsce pierwszych jednostek ustalono, że pali się poszycie w lesie około 1 km od miejscowości Świerczyna.
Jak relacjonują strażacy z OSP Czaplinek, gdy dojechali na miejsce jednostka OSP Świerczyna już prowadziła akcję gaśniczą. Polecono zasilić w wodę jednostki ze Świerczyny oraz wesprzeć ich jednym prądem wody podczas przelewania pogorzeliska.
W działaniach udział brały: 2 zastępy OSP Czaplinek, 2 zastępy OSP Świerczyna, 1 zastęp JRG Drawsko Pomorskie i Nadleśnictwo Świerczyna.
Dodatkowe informacje
-
.
W nocy w gminie Wierzchowo spłonął budynek (zdjęcia)
W nocy 25 lipca o godz. 3:34 służby ratownicze, w tym dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Złocieńca, dwa z OSP Wierzchowo, MDP Świerczyna zostały zadysponowane do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Nowe Laski gm. Wierzchowo.
Strażacy w trakcie akcji ratowniczej odkryli w budynku butlę gazową, którą udało się na szczęście zabrać z palącego się budynku. Pożar był tak zaawansowany, że budynek wraz z dobudowaną wiatą spłonęły całkowicie.
Przyczyny pożaru na tą chwilę nie są jeszcze znane – informuje OSP Złocieniec.
W akcji udział wzięli:
- 2 x Ochotnicza Straż Pożarna Złocieniec
- 2 x OSP Wierzchowo
- 1 x MDP OSP Świerczyna
- 2 x Wojskowa Straż Pożarna Mirosławiec
- 2 x Państwowa Straż Pożarna Drawsko Pom.
Dodatkowe informacje
-
.
W Wierzchowie strażacy ratowali płonącą przyczepę kempingową
7 stycznia Straż Pożarną i Policję wezwano do pożaru w Żabinie. Pożar miał miejsce na ogródkach działkowych.
Do akcji skierowano OSP Wierzchowo oraz PSP Drawsko Pomorskie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się przyczepa kempingowa. Niestety uległa ona całkowitemu spaleniu.
Dodatkowe informacje
-
.
